lifestyle
Gwyneth Paltrow atakowana na TikToku. Promuje szkodliwe zachowanie
Genzie: finał daily przyniósł 24 odcinki w 24 godziny, piosenkę i dokument

Finał projektu Genzie. 24 odcinki w 24 godziny, dokument i piosenka

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.12.2022 16:00

Projekt Genzie został zakończony. Pierwszy sezon (?) to niesamowity sukces. A końcówka to już wyżyny: 24 filmy w 24 godziny, dokument i piosenka. Jak się wam podobało?

Genzie było pomysłem Friza na zrewitalizowanie rodzimego YouTube. A raczej tak mi się wydaje. Twórca Ekipy zaangażował w projekt nowe i świeże twarze - osoby, które wygrały teleturniej "Twoje 5 Minut!", połączył je z Mortalciem i Kartonii,, czyli w miarę znanymi twórcami - i tak powstało Genzie. Influencerzy wydawali odcinki codziennie przez rok. W tym czasie stworzyli ogromny fanbase, setki milionów wyświetleń (473 mln dokładnie!), ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć.

Genzie: finał to ogrom pracy i wulkan kreatywności

trwa ładowanie posta...

Koniec Genzie, a raczej najpewniej pierwszego sezonu ze znanymi twarzami, był spetkakularny. Friz ogłosił, że podczas finału, czyli 17 grudnia (i 18, ale o tym za sekundę) zostanie wydanych aż 24 filmów, czyli jeden na godzinę.

Tak, dwadzieścia cztery filmy - czyli 80 proc. tego, co Genzie wydawało co miesiąc. Co na nich było? To, co zwykle. Różnorakie wyzwania, wygrywanie hajsu, licytacje. Ot, standard. Moglibyśmy być świadkami nagrywania teledysku oraz relacji z koncertu, który odbył się w Krakowie.

Z ciekawostek: dowiedzieliśmy się, że Hania nie lubi Fagaty i nie chciałaby z nią walczyć. A Fausti wcale nie zamierza walczyć na Fame MMA:

trwa ładowanie posta...

"Finał", czyli piosenka Genzie

Szok: Genzie wydało też piosenkę na koniec podbojów polskiego internetu z daily. Dobra, to nie było w żaden sposób zaskakujące, ale warto posłuchać:

GENZIE - FINAŁ

Friz wydał film dokumentalny. To ponad godzina retrospekcji tego, jak powstawał finał i ile osób było zaangażowane w sukces daily. I, co także zostało zauważone przez fanów na m.in. Frizawce, ile trudu, którego nie widać, wchodzi w stworzenie codziennych odcinków.

Z przyjemnych rzeczy: "mama" projektu, czyli Natalia (menadżerka Genzie) oraz Ala (jej "prawa ręka") dostały premie od Friza, odpowiednio 10 i 5 tys. złotych.

24 FILMY W 24 GODZINY (FILM DOKUMENTALNY)

Polecam obejrzenie dokumentu. Pokazuje, ile niewidocznej pracy potrzeba do stworzenia "głupiego" odcinka Genzie (czy, co do zasady, podobnych projektów).

To teraz czekamy na… "Twoje 5 Minut 2!".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Komentarze (0)
arrow
Kto wygrał "Twoje 5 Minut! 2"? Friz tego nie przewidział