aborcja

Dokonała aborcji bez zgody swojego narzeczonego, więc ten z nią zerwał: "Ja bym ją zatłukł"

Źródło zdjęć: © TikTok, Canva
Anna RusakAnna Rusak,27.01.2022 14:57

Tiktokerka nagrała filmik, w którym informowała o tym, że dokonała aborcji bez zgody swojego narzeczonego. Ten postanowił z nią zerwać. Część osób uważa, że gdyby byli na miejscu partnera, nie tylko by z nią zerwali, ale jeszcze: "Zatłukli gołymi rękami".

Problem aborcji w Polsce jest poważny, o czym świadczy niestety kolejna śmierć kobiety, której jej odmówiono. Umieramy, czekając na śmierć płodów, bo lekarze boją się dokonywać zabiegów. Te z nas, które mają trochę więcej szczęścia, wyjeżdżają za granicę, by tam poddać się aborcji, w czym pomaga im m.in. organizacja Aborcja bez Granic. Nie zawsze jednak ich decyzje spotykają się ze zrozumieniem.

TikTokerka zamieściła filmik, w którym informuje o tym, że jej narzeczony zerwał z nią, gdy dowiedział się, że dziewczyna dokonała aborcji. Komentarze pod tiktokiem i twittem, który podał filmik dalej, są naprawdę wstrząsające.

trwa ładowanie posta...

Dokonała aborcji bez jego zgody, więc narzeczony z nią zerwał

W tym momencie, zanim do nich przejdziemy, chciałabym zaznaczyć, że nie wiadomo, czy filmik nie jest bardzo nieśmiesznym żartem. Pozostałe tiktoki mogą wskazywać na dość żartobliwy i niepoważny stosunek dziewczyny do całej sprawy. Niemniej problem, który wynikł z tego filmiku, jest na tyle istotny, że mówienie o nim wydaje nam się ważne.

Zobacz też: Lekcje z ZUS. Co Polacy wiedzą o ubezpieczeniach społecznych?

Nie należy oczywiście oceniać ewentualnej decyzji dziewczyny. To sprawa między nią i jej partnerem. To, czy kobieta powinna porozmawiać z osobą, z którą ma dziecko o ewentualnej aborcji, jest kwestią sporną, co widać w komentarzach pod twittem odnoszącym się do filmiku.

trwa ładowanie posta...


Nawet jeśli to na żarty. CO Z WAMI KOBIETY? Nie każda musi rodzić dzieci! Jak ktoś chce to usuwa. TYLE

- TikTok


Kobiety głos jest w tej sprawie najważniejszy. Facet może powiedzieć swoje zdanie, ale nie może za nią decydować.

- TikTok


Sądy rolę ojca ograniczają już od dłuższego czasu, a teraz już cześć kobiet ma wypaczone spojrzenie na mężczyznę-ojca. Źle to wygląda jeśli chodzi o przyszłość naszego narodu.

- Twitter

Część osób uważa, że to jej ciało, więc powinna móc o nim sama decydować. Według niektórych partner lub osoba zapładniająca kobietę (nie zawsze jest to przecież ktoś, z kim kobieta jest w związku) również powinna mieć zdanie w kwestii ewentualnej aborcji płodu.


Poniżej konsekwencja wieloletniego budowania fałszywej narracji przez środowiska pro aborcyjne. Podważanie ojca jako równoprawnego rodzica zaczyna stawać się faktem. Na miejscu narzeczonego ze względu na dobro społeczne zamiast do domu, zawiózłbym Cię do Choroszczy.

- Twitter
trwa ładowanie posta...

Za aborcję śmierć. Ewentualnie można ją wsadzić do więzienia

Jednak fakt, że niektórzy z komentujących chcieliby dziewczynę zabić za to, że dokonała aborcji lub wsadzić ją do więzienia, jest naprawdę wstrząsający. Część z nich twierdzi też, że aborcji dokonują kobiety rozwiązłe lub chore psychicznie i powinno się je umieszczać w szpitalach.

trwa ładowanie posta...

Takie podejście spodobałoby by się pewnie Ordo Iuris, które przecież pracuje nad projektem skazującym kobiety właśnie za dokonanie aborcji. Podciąganie jednak tego zabiegu pod chorobę psychiczną jest co najmniej nie na miejscu.

Przypomnijmy może, że kobiety nie podejmują takich poważnych decyzji lekkomyślnie. Często jest to dla nich naprawdę trudna i traumatyczna sytuacja. Osoby z macicami naprawdę powinny móc decydować o swoim ciele. Czy konsultują tę decyzje z parterem to już ich sprawa.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Maja,zgłoś
Tia tacy wspaniali ojcowie? To czemu zalegają swoim dzieciom 13 miliardów w alomentach. Pusty śmiech
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Minx,zgłoś
Zabawne wszyscy tacy rodzinni a jak bąbelek urodzi się z niepełnosprawnością to 80% tatusków odchodzi w siną dal.
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4