I LO w Świeciu wspiera program stażowy dyskryminujący kobiety

Dodatkowe punkty za bycie mężczyzną. Dyskryminacja w liceum w Świeciu ma się dobrze

Źródło zdjęć: © vibez.pl / vibez.pl
Maja Kozłowska,
19.04.2023 17:51

Liceum w Świeciu poszukuje chętnych na odbycie stażu zawodowego. Mężczyźni z automatu dostają o pięć punktów więcej w systemie rekrutacyjnym, a internauci reagują oburzeniem.

Szowinizm? Nierówność płci? Bzdury. No, może jednak nie. I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu rozpoczęło nabór na staż zawodowy. Wymagania mogą budzić spore kontrowersje.

Projekt "Stawiamy na przyszłość" przewidziany jest na 150 godzin. Staże będą opierać się na pracy biurowej i może wziąć w nich udział 30 uczniów. O wyborze danego ucznia lub uczennicy decyduje punktacja - dodatkowe punkty przysługują za dobre wyniki w nauce, zamieszkanie na terenach wiejskich oraz... płeć.

O ile nikt nie będzie kwestionował wymogu średniej powyżej czterech, tak pięć punktów przyznawanych za samo bycie mężczyzną spotkało się z ostrą reakcją internautów.

Dyskryminacja w miejscu pracy? Po co czekać, skoro można dyskryminować już w szkole średniej

Ze względu na puchnącą gniewem sekcję komentarzy przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego zdecydowali się wyjaśnić sprawę.

trwa ładowanie posta...

"W związku z licznymi komentarzami wyjaśniamy. I LO jest jedną z kilku szkół będących realizatorami projektu 'Stawiamy na Przyszłość' wdrażanego przez nasz organ prowadzący, czyli Powiat Świecki. Działamy zgodnie z wypracowanym przez szkoły regulaminem naboru. Jednocześnie wyjaśniamy, iż kryteria rekrutacji dla uczniów szkół biorących udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego podlegały negocjacjom z Instytucją Zarządzającą - w tym przypadku z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu" - odpowiedzieli włodarze I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu.

Dalej wyjaśniają, że gdyby nie ów podpunkt, projekt "Stawiamy na Przyszłość" nie otrzymałby dofinansowania.

Wina została zrzucona na Urząd Marszałkowski, a LO w Świeciu umyło rączki. Bo promowanie nierówności przecież jest już zupełnie w porządku. Niesmak i tak pozostał.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 21
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 31
  • emoji smutek - liczba głosów: 19
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 19
Jerzy Urban,zgłoś
Elegancko
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Pati,zgłoś
Super mieszkać w Polsce. Chyba jesteśmy na szczycie rankingu w dyskryminacji wszystkiego i wszystkich.
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się
hejtstop,zgłoś
Cześć. Jest o wiele więcej programów promujących kobiety np. w dostaniu się na rożne kierunki studiów - i tym samym dyskryminujących mężczyzn. Czy doczekamy się również o nich artykułu? Czy dyskryminacja wg autora działa tylko w jedną stronę? Proszę o równe traktowanie
Odpowiedz
14Zgadzam się0Nie zgadzam się