Teoria spiskowa o śniegu

Dlaczego tiktokerzy palą śnieg? Bo stworzył go Bill Gates

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.02.2021 12:32

Nagłówek niniejszego artykułu brzmi jak żart. Tymczasem jest to kolejna smutna teoria spiskowa, w którą wierzy coraz więcej ludzi. Sprawdźcie szczegóły.

Obecnie w Teksasie (USA) trwa potężna zima. Mieszkańcy tego amerykańskiego stanu zmagają się z opadami śniegu, mrozami i horrendalnymi podwyżkami cen za prąd. Jak myślicie – czyja to wina? Bynajmniej nie klimatu – przekonują domorośli eksperci od wszystkiego na TikToku. Na filmikach, które pojawiają się w sieci, dowiadujemy się, że zima to tak naprawdę spisek uknuty przez założyciela Microsoftu.

Użytkownicy TikToka udostępniają filmiki, na których pokazują, jak próbują stopić kule śniegu za pomocą zapałki, zapalniczki, suszarki... Bezskutecznie. Kula śniegu się nie topi. Jaki z tego wniosek? Zimę w Teksasie wywołał Bill Gates... bo przecież on ciągle mówi o tym klimacie. Zimę wywołał Joe Biden… na zlecenie chińskiego rządu. No tak, bo gdyby Trump pozostał prezydentem, to byłaby wiosna.

trwa ładowanie posta...

Jedna z osób na Twitterze, dzieląc się absurdalnym wideo o śnieżnej teorii spiskowej, napisała, że "Dziękuję ci, Billu Gatesie, za pieprz*oną sztuczkę i wmawianie nam, że jest to prawdziwy śnieg. Widzisz przecież, że on się nie topi". Fake newsy na temat tej teorii spiskowej eksplodowały tak gwałtownie, jak wulkan Etna, a hasło #governmentsnow stało się bardzo trendujące w sieci.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego kule śniegu się nie topią?

Nie, opady śniegu zimą nie są chemicznymi opryskami w celu depopulacji ludzkości. Wyjaśnienie tej zagadki jest o wiele, wiele prostsze. Czarne smugi na śniegu powstają ze spalania propanu-butanu, czyli gazu, którym napełniane są zapalniczki. Czarny nalot na śniegu to nic innego jak sadza, czyli produkt powstały w wyniku spalania.

Zbity śnieg nie topi się nad ogniem, ponieważ dochodzi do zmiany śniegu (wody) w stan gazowy, czyli w parę wodną. Jest to proces zwany sublimacją i uczymy się o nim w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Informacje te zaczerpnąłem między innymi z artykułu na stronie "AFP. Sprawdzam", którego autorzy rozprawiają się z foliarskimi bzdurami na temat śnieżnej teorii spiskowej. Sprawdźcie go!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0