trendy
"Chcę dotknąć twój tyłek." Youtuber napastuje nastolatki w Krakowie
Bill Gates - chipy w szczepionkach

Bill Gates zapewnia, że nie wszczepił ci chipa. "PO CO miałbym to robić?"

Źródło zdjęć: © YouTube, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.01.2022 13:55

Założyciel Microsoftu wziął udział w debacie na temat pandemii COVID-19. Bill Gates nie bał się odpowiedzi na trudne pytania. Miliarder ustosunkował się do popularnej teorii spiskowej, że umieszcza w szczepionkach mikrochipy, by kontrolować populację świata.

bGxuRUBL

Bill Gates odbył rozmowę z prof. Devi Dridhara z Uniwersytetu Edynburskiego, szefową Global Health Governance Programme. Tematem dyskusji była pandemia COVID-19. Według założyciela Microsoftu mutacja Omikron może wytworzyć u znacznej części światowej populacji odporność na koronawirusa.

66-letni filantrop przyznał, że obecnie stosowane szczepionki nie są idealne. Z jednej strony łagodzą przebieg choroby i ograniczają liczbę zgonów, ale z drugiej strony działają przez ograniczony czasnie zapobiegają przenoszeniu wirusa przez osoby zaszczepione. Miliarder stwierdził, że w przyszłości powstaną nowe szczepionki, które będą chroniły przed infekcją przez kilka lat.

bGxuRUBN

Bill Gates wszczepia mikrochipy do szczepionek?

Według popularnej teorii spiskowej Bill Gates we współpracy z doradcą prezydenta USA Anthonym Faucim wywołał pandemię COVID-19. Następnie miliarder zaangażował się w popularyzację szczepień, ponieważ w szczepionkach miałyby się znajdować mikrochipy. Założyciel Microsoftu chciałby za ich pomocą kontrolować liczbę ludności na planecie.

Podczas rozmowy z dr Devi Sridhar Bill Gates wypowiedział się na temat chipów lub implantów, które w ramach spisku miałyby być dodawane do szczepionek. Miliarder stwierdził krótko: "Dla mnie to nie ma sensu. Po co miałbym chcieć to robić?".

trwa ładowanie posta...

Jednym z powodów, dlaczego teoria o chipach w szczepionkach stała się tak popularna, było niskie zaangażowanie się platform społecznościowych w walkę z dezinformacją. Bill Gates stwierdził, że jest na tym polu jeszcze wiele rzeczy do poprawienia. Ponadto przyznał, że organizacje takie jak WHO muszą przeznaczyć więcej środków na to, aby lepiej komunikować się z ludźmi, co zmniejszy ryzyko rozprzestrzeniania się fake newsów.

trwa ładowanie posta...

Wyznanie Billa Gatesa jest druzgocącą wiadomością dla antyszczepionkowcówwyznawców teorii spiskowych. Od tej pory nie mogą już winić za swoje życiowe niepowodzenia 66-latka z drugiego końca świata, bo okazuje się, że nikt ich nie kontroluje, gdy podejmują złe decyzje. Apelujemy do założyciela Microsoftu, aby raz jeszcze zastanowił się nad odpowiedziami na pytanie o spisek.

bGxuRUBP

Źródła: wiadomosci.wp.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna