trendy
UOKiK surowo ukarał Vinted. Serwis musi zapłacić ponad 5 MLN złotych!
Bill Gates - chipy w szczepionkach

Bill Gates zapewnia, że nie wszczepił ci chipa. "PO CO miałbym to robić?"

Źródło zdjęć: © YouTube, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.01.2022 13:55

Założyciel Microsoftu wziął udział w debacie na temat pandemii COVID-19. Bill Gates nie bał się odpowiedzi na trudne pytania. Miliarder ustosunkował się do popularnej teorii spiskowej, że umieszcza w szczepionkach mikrochipy, by kontrolować populację świata.

bFFmmICr

Bill Gates odbył rozmowę z prof. Devi Dridhara z Uniwersytetu Edynburskiego, szefową Global Health Governance Programme. Tematem dyskusji była pandemia COVID-19. Według założyciela Microsoftu mutacja Omikron może wytworzyć u znacznej części światowej populacji odporność na koronawirusa.

66-letni filantrop przyznał, że obecnie stosowane szczepionki nie są idealne. Z jednej strony łagodzą przebieg choroby i ograniczają liczbę zgonów, ale z drugiej strony działają przez ograniczony czasnie zapobiegają przenoszeniu wirusa przez osoby zaszczepione. Miliarder stwierdził, że w przyszłości powstaną nowe szczepionki, które będą chroniły przed infekcją przez kilka lat.

bFFmmICt

Bill Gates wszczepia mikrochipy do szczepionek?

Według popularnej teorii spiskowej Bill Gates we współpracy z doradcą prezydenta USA Anthonym Faucim wywołał pandemię COVID-19. Następnie miliarder zaangażował się w popularyzację szczepień, ponieważ w szczepionkach miałyby się znajdować mikrochipy. Założyciel Microsoftu chciałby za ich pomocą kontrolować liczbę ludności na planecie.

Podczas rozmowy z dr Devi Sridhar Bill Gates wypowiedział się na temat chipów lub implantów, które w ramach spisku miałyby być dodawane do szczepionek. Miliarder stwierdził krótko: "Dla mnie to nie ma sensu. Po co miałbym chcieć to robić?".

Jednym z powodów, dlaczego teoria o chipach w szczepionkach stała się tak popularna, było niskie zaangażowanie się platform społecznościowych w walkę z dezinformacją. Bill Gates stwierdził, że jest na tym polu jeszcze wiele rzeczy do poprawienia. Ponadto przyznał, że organizacje takie jak WHO muszą przeznaczyć więcej środków na to, aby lepiej komunikować się z ludźmi, co zmniejszy ryzyko rozprzestrzeniania się fake newsów.

Wyznanie Billa Gatesa jest druzgocącą wiadomością dla antyszczepionkowcówwyznawców teorii spiskowych. Od tej pory nie mogą już winić za swoje życiowe niepowodzenia 66-latka z drugiego końca świata, bo okazuje się, że nikt ich nie kontroluje, gdy podejmują złe decyzje. Apelujemy do założyciela Microsoftu, aby raz jeszcze zastanowił się nad odpowiedziami na pytanie o spisek.

bFFmmICv

Źródła: wiadomosci.wp.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ciężarny transpłciowy mężczyzna w kampanii Calvin Klein. "Hejterów blokujemy"