Czarnoskórzy Rick i Morty – RASIZM czy SZTUKA z misją? 🤔
Najlepsi artyści to takie osoby, których twórczość wywołuje emocje. Do tego grona bez wątpienia zalicza się Tyron Handy. Mężczyzna w swoich pracach demonstruje, jak bohaterowie znanych kreskówek mogliby wyglądać, gdyby byli czarnoskórzy.
Tyron Handy jest rysownikiem z Filadelfii, który efektami swojej twórczości dzieli się z fanami na Instagramie. Artysta sięga po ikoniczne postacie z kreskówek i zmienia ich kolor skóry. Tyron pokazuje, jak mogliby wyglądać czarnoskórzy Simpsonowie, obsada Family Guy, Ed, Edd i Eddy, Rick i Morty, Fineasz i Ferb, bohaterowie z "Hey Arnold" i wielu, wielu innych produkcji dla młodych widzów.
Podobne
- Brytyjska influencerka powiedziała, że NIENAWIDZI Polaków. Teraz prosi o wybaczenie
- Kacper Błoński masakruje Marcina Dubiela na Instagramie. "OBSRA*IEC, G*ÓJ"
- Wersow WYCIĘŁA dziennikarza z jego własnego materiału. Wpadka czy celowe działanie?
- Drama Billie Eilish. Czy jej najnowszy teledysk jest przykładem queerbaitingu?
- Megakot wyrzucony z telewizji. Czas, by zniknął też z internetu
Tyron publikuje swoje prace w internecie od pięciu lat. Mężczyzna chce poprzez swoje dzieła uświadomić opinię społeczną, że osoby czarnoskóre są niewystarczająco reprezentowane w serialach dla dzieci i młodzieży. On sam, kiedy dorastał, nie potrafił się utożsamić z żadnym bohaterem kreskówek, ponieważ postaci czarnoskóre były przedstawiane albo stereotypowo, albo odgrywały drugorzędną rolę.
Odbiorcy podzieleni twórczością Tyrona Handy'ego
Obok prac Tyrona Handy’ego trudno przejść obojętnie. Jego grafiki sprawiają wrażenie, jakby pochodziły z alternatywnego wymiaru. Nic więc dziwnego, że wywołują skrajne emocje. Niektórzy internauci twierdzą, że dzięki pracom Tyrona zauważyli problem, na który zwraca uwagę artysta, czyli tego, że bohaterowie czarnoskórzy są niewystarczająco reprezentowani w kreskówkach.
Czy prace Tyrona są rasistowskie?
Część internautów ma spore zastrzeżenia do grafik rysownika z Filadelfii. Krytycy jego twórczości zarzucają Tyronowi, iż... podtrzymuje on rasizm: "Wyobraź sobie, co by było, gdyby biała osoba pomalowała sobie twarz na czarno?".
Tyron odpowiada krytykom, że jego celem jest umożliwić czarnoskórym dzieciom zobaczenie samych siebie na ekranie, bo obecna telewizja im na to nie pozwala.
Artyści tacy jak Tyron Handy są ważni, ponieważ zwracają uwagę na to, że świat jest wielokulturowy i zniuansowany. Czarnoskórzy Rick i Morty nie są oznaką rasizmu, tylko niezrozumienia potrzeb drugiego człowieka, który ma inny kolor skóry. Dlatego kibicuję Tyronowi w jego planach – mężczyzna chce stworzyć studio animacji, gdzie swoje pomysły będzie wcielał w życie!
Skoro jesteśmy w temacie Ricka i Morty'ego, to musicie się dowiedzieć, na jakiej zasadzie działa ten generator.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku