social-media
Youtuber Jawor żył 24 godziny na ulicy - przy dobrej pogodzie i pomocy fanów. "Nudno, nie polecam"
Billie Eilish

Drama Billie Eilish. Czy jej najnowszy teledysk jest przykładem queerbaitingu?

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Zofia WilczuraZofia Wilczura,17.06.2021 10:30

Po premierze najnowszego teledysku do piosenki "Lost Cause" i wpisie na Instagramie w internecie pojawiło się wiele zarzutów w stronę Billie o queerbaiting. Co ja o tym myślę?

bFPdIjSH

Może zacznijmy od tego, czym jest tak naprawdę queerbaiting. Jest to praktyka stosowana w środkach masowego przekazu (filmy, muzyka, social media), która polega na celowym umieszczaniu wątków czy motywów queer. Jest to sposób na potencjalne zainteresowanie osób LGBTQ+ bez podawania konkretnego contentu.

TikToka i Twittera zalały tysiące komentarzy i opinii na temat teledysku Lost Cause Billie Eilish. Wszystko zaczęło się od wpisu piosenkarki na Instagramie, gdzie pod zdjęciami promującymi nowy kawałek, napisała „I love girls.”

Szczerze mówiąc, brakuje mi trochę słów. W tym teledysku Billie tańczy, gra w Twistera i wygłupia się z grupą dziewczyn. Wygląda to jak zwykłe babskie nocowanie. Natomiast fani zarzucili jej, że próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę i rozpocząć dyskusję o swojej orientacji seksualnej.

Billie Eilish - Lost Cause (Official Music Video)

Do całej tej dramy dochodzi jeszcze fakt, że pojawiły się spekulacje na temat jej „związku” z facetem, który kiedyś (dawno, bo jakieś 10 lat temu) publikował w internecie homofobiczne i rasistowskie żarty. Czy jego teksty były ok? Nie. Ale czy dziewczyna powinna być #cancelled za to, że MOŻE (bo tego nie potwierdziła) jest z tym chłopakiem? No chyba nie. Każdemu zdarzają się wpadki. Każdy czasami mówi i robi głupie rzeczy. Kiedy ja przypominam sobie, co mówiłam 10 lat temu, też przechodzą mnie ciarki, ale przez ten czas zmądrzałam i dojrzałam na tyle, aby wiedzieć, że to było głupie. Ludzie rzucili się do komentowania, ale w rzeczywistości nie mają pojęcia ani o relacji Eilish i Vorce, ani o tym jakim człowiekiem on teraz jest.

W każdym razie cały czas pojawiają się kolejne komentarze rozgoryczonych fanów. Nie dość, że Billie może być z związku z mężczyzną po wpisie „i love girls”, to do tego ten chłopak wiele lat temu opublikował kilka głupich tekstów.

bFPdIjSJ

Jednego tylko nie rozumiem. Czy naprawdę taki wpis jest queerbaitingiem? Czy nie mógł być to po prostu hołd w stronę przyjaciółek? Moim zdaniem, cała ta drama przybrała absurdalnego rozmiaru.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ukrainki z TerOnlyFans sprzedają nudesy, aby pokonać Putina. Zebrały miliony na wojsko