"Clark" - Patryk Vega po roku w Szwecji i zupie z psychodelików [RECENZJA]
To nie jest dobry serial. To nie jest zły serial. "Clark" ląduje na półce z napisem "średnie produkcje od Netflixa, którymi zapychasz nudne wieczory". Co w nim zagrało, a co okazało się niewypałem?
Sześcioodcinkowy serial to historia oparta na faktach. Tytułowy bohater jest prawdziwą postacią. Clark Olofsson to szwedzki kryminalista, który połowę życia spędził za kratami. Mężczyzna był w swoim rodzinnym kraju nazywany "gangsterem celebrytą". Wyróżniał się niesamowitym urokiem osobistym, cieszył ogromnym powodzeniem u kobiet. Tabloidy z zafascynowaniem opisywały jego życie prywatne.
Podobne
- "Miłość, śmierć i roboty. Oficjalna antologia" - literacka wersja serialu Netflixa [RECENZJA]
- "Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo" - przerażający dokument Netfliksa o religijnej sekcie
- HBO Max Polska już w marcu na Dzień Kobiet za 19,99 PLN (w promocji!). Normalnie będzie drożej...
- "Archiwum 81" to średni serial ze złym zakończeniem. Czemu jest hitem Netfliksa?
- "Ród smoka" od HBO MAX zionie ogniem czy nudą? [RECENZJA]
Clark Olofsson zasłynął napadem na bank Norrmalmstorg. Temu wydarzeniu zawdzięczamy powstanie terminu "syndrom sztokholmski", który oznacza zjawisko, gdy ofiary napadu czują sympatię wobec przestępców. W serialu wyprodukowanym dla Netflixa główną rolę gra Bill Skarsgard, szwedzki aktor znany z roli morderczego klauna Pennywise'a z filmu To.
Serial "Clark" - recenzja
Historia ukazana w serialu jest biografią słynnego szwedzkiego kryminalisty, którą poznajemy z perspektywy samego protagonisty. Oglądamy, jak Olofsson z włamywacza i złodziejaszka staje się gangsterem, o którym mówią ogólnokrajowe media. Serial utrzymany jest w komediowym stylu, ale często sięga po kicz i groteskę. Clark uderza w dramatyczne tony, gdy Olofsson wraca wspomnieniami do dzieciństwa - wówczas obraz zmienia się na czarno-biały.
Serialowemu Olofssonowi zależy na dwóch rzeczach - zapładnianiu kobiet i kradzieżach. To postać przerysowana do granic możliwości, której przytrafiają się nieprawdopodobne przygody. Nie sposób się z nim utożsamić. Tempo wydarzeń jest bardzo intensywne, ale to nie sprawia, że trudno się oderwać od ekranu. Wręcz przeciwnie - serial jest nużący, płytki, brakuje w nim czasu na zatrzymanie się i pogłębienie tożsamości bohaterów.
"Clark" - serial jednego aktora
Aktorzy drugoplanowi znikają w cieniu Billa Skarsgarda, który kradnie show. Gwiazdor, który zazwyczaj wciela się w dramatyczne role, w Clarku odsłania swoje nowe, komediowe oblicze. Niestety, wysokie umiejętności aktorskie Skarsgarda nie wystarczą, aby uratować serial, który jest słabo napisany i niemiłosiernie rozciągnięty w czasie. Sześć godzin Clarka to o cztery godziny za długo.
Podsumowując, dla komediowego Billa Skarsgarda warto dać Clarkowi szansę. Niemniej jednak wątpię, abyście przebrnęli przez serial za jednym posiedzeniem. Jeśli nawet wam się uda, szybko zapomnicie, o czym była ta produkcja.
Prawdziwy Clark Olofsson w 2018 roku został warunkowo zwolniony z więzienia w Belgii. Obecnie cieszy się spokojną starością w Szwecji.
Clark | Official Trailer | Netflix
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos