Bella Hadid o zdrowiu psychicznym

Bella Hadid zamieściła poruszający wpis na Instagramie. "Płaczę każdego dnia"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.11.2021 14:10

Supermodelka Bella Hadid otworzyła się przed swoimi fanami. W niezwykle smutnym wpisie na Instagramie kobieta opowiedziała o zmaganiach z chorobą psychiczną. Publikacji towarzyszyła seria zdjęć przedstawiających zapłakaną Bellę.

Większość z nas spędza więcej czasu w świecie wykreowanym przez media społecznościowe, niż w prawdziwym życiu. Niejednokrotnie zdarza nam się zapomnieć, że zdjęcia, filmy i dramy wykreowane przez wszelkiej maści celebrytów i influencerów nie mają nic wspólnego z problemami, które rozgrywają się w rzeczywistości.

Wiele młodych osób, kiedy ogląda idealne życie swoich idoli na Instagramie, wpada w kompleksy, bo porównuje ich świat do swojego. To z kolei prosta droga do wpędzenia się w różne stany lękowe lub depresyjne. Na szczęście coraz więcej gwiazd uświadamia swoich odbiorców, żeby nie wierzyli w to, co widzą i czytają na ekranie smartfona. Jedną z takich osób jest Bella Hadid.

Zapłakana Bella Hadid szczerze o swojej traumie

25-letnia Bella Hadid w niezwykle emocjonalnym wpisie na Instagramie opowiedziała o swoich zmaganiach ze stanami lękowymi i niepewnością. Supermodelkę do otworzenia się przed fanami zainspirowała Willow Smith, której wypowiedź zacytowała Bella: "Wszyscy czujemy podobne emocje: zagubienie, oszołomienie, utratę sensu życia. Wszyscy odczuwamy niepokój i próbujemy go w różny sposób ukryć".

Bella Hadid opowiada o zdrowiu psychicznym
Bella Hadid opowiada o zdrowiu psychicznym (Instagram)

Supermodelka stwierdziła, że świat ukazywany w social mediach jest sztucznie wykreowany:

"To jest moja codzienność, każdej nocy, od kilku lat. Media społecznościowe nie są prawdziwe. Niech pamięta o tym każdy, kto doświadcza załamania. Czasami wszystko, co musisz usłyszeć, to to, że nie jesteś sam/a. Dlatego przypominam ci, że nie jesteś sam/a. Kocham cię, widzę i słyszę".

Samopomoc i choroby psychiczne/nierównowaga chemiczna nie są liniowe i przypominają kolejkę górską z przeszkodami… Po drodze są wzloty i upadki. Niemniej chcę, żebyś wiedział/a, że na końcu tunelu zawsze jest światło, a kolejna w końcu się zatrzymuje.

- Bella Hadid
Bella Hadid opowiada o zdrowiu psychicznym
Bella Hadid opowiada o zdrowiu psychicznym (Bella Hadid , Instagram)

Bella napisała, że nie boi się otwarcie mówić o swoich problemach:

"Zrozumienie tego zajęło mi dużo czasu, ale miałam wystarczająco wiele załamań i wypaleń, aby wiedzieć, że jeśli wystarczająco ciężko pracujesz nad sobą, spędzasz czas sam/a, aby zrozumieć swoje traumy, wyzwalacze, radości i rutynę, będziesz w stanie zrozumieć lub dowiedzieć się więcej o własnym bólu i sposobach radzenia sobie z nim".

trwa ładowanie posta...

Bella Hadid - kim jest?

Bella Hadid zaczęła karierę w modelingu jako nastolatka. Współpracowała z najbardziej prestiżowymi magazynami modowymi m.in. "Vogue", "Elle", "Harper's Bazaar". Jej starsza siostra, Gigi Hadid, również ma status supermodelki.

Warto podkreślić, że ostatni wpis Belli na Instagramie to nie pierwszy raz, gdy kobieta wypowiada się na tematy związane ze zdrowiem psychicznym. W trakcie "Vogue Fashion Festival" w 2019 roku modelka przyznała, że zmaga się z depresją. Od tamtej pory zachęca swoich obserwatorów, aby dbali o swój stan emocjonalny i psychiczny.

Gdzie szukać pomocy?

Wsparcie w trudnej sytuacji znajdziesz pod poniższymi numerami:

 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 (aktywny przez cały tydzień w godz. 12:00 - 02:00)
 • Kryzysowy Telefon Zaufania - 116 123 (aktywny w godz. 14.00 - 22.00)
 • Telefoniczne Centrum Wsparcia - 800 70 2222 (czynne całą dobę)
 • Bezpłatny telefon (800 12 12 12) i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka - czynny całą dobę
 • Życie Warte Jest Rozmowystrona ze wsparciem dla osób w kryzysie oraz baza wiedzy, jak pomóc osobom zmagającym się z myślami samobójczymi

Źródła: Instagram/Vogue/Onet/Insider

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 1
 • emoji kupka - liczba głosów: 1