Ania Burek

Chciała mieć ładny makijaż. Dostała przerobione zdjęcia i wyzwiska na Instagramie

Źródło zdjęć: © Ania Burek / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.10.2021 13:45

Influencerka Ania Burek uświadamia odbiorców, że social media potrafią zakłamywać rzeczywistość. Kobieta zarzuca pewnemu salonowi makijażu, że firma upiększyła jej twarz za pomocą aplikacji. Szokujące jest nie tylko to, ale i sposób, w jaki salon zareagował na kryzys.

Co pewien czas w branży beauty wybuchają afery, które są nie mniej ekscytujące niż dramy z udziałem Friza i Ekipy. Przypominam, że we wrześniu tego roku szerokim echem odbiła się inba z udziałem pewnego salonu fryzjerskiego, którego klientkami były m.in. Wersow i Queen of the Black. Od tamtej niezwykle medialnej sprawy minęło już trochę czasu i tak oto wybiła godzina na kolejną beautydramę.

Ania Burek nie od dzisiaj obraca się w świecie influencerek, bo swoją rozpoznawalność zbudowała choćby na przyjaźni z kontrowersyjną zawodniczką Fame MMA, Martą Linkiewicz. Obecnie Anię na Instagramie śledzi ponad 135 tys. osób. Influencerka próbuje rozwijać się także na TikToku i w zwiększeniu zasięgów zapewne pomoże jej drama z pewnym salonem makijażu.

Zdjęcie makijażu przerobione w aplikacji upiększającej?

Influencerka - chcąc dołączyć się do akcji o tym, jak social media zakłamują rzeczywistość - przedstawiła historię z udziałem pewnej makijażystki. Ania wybrała się do niej na makijaż oraz fryzurę i nie miała zastrzeżeń do wykonanej usługi. Jednakże makijażystka pochwaliła się efektem swojej pracy na Instagramie, ale zdjęcie, które udostępniła, było przerobione w aplikacji upiększającej - twierdzi Ania Burek.

[Makijażystka] dodała zdjęcie z oznaczeniem mnie. Jak zobaczyłam to zdjęcie, to się zastanowiłam, czy to na pewno jestem ja, czy ona może się pomyliła, czy o co chodzi. [...] Pani makijażystka, która zrobiła mi makijaż, wrzuciła na moją twarz twarz z aplikacji i totalnie tego nie rozumiem, bo zrobiła mi makijaż, a ta aplikacja totalnie to zmieniła. Makijażystka powinna wstawiać realne zdjęcia swoich prac.

- Ania Burek
Ania Burek
Ania Burek (TikTok)
Ania Burek
Ania Burek (TikTok)
Ania Burek
Ania Burek (TikTok)
Ania Burek
Ania Burek (TikTok)
trwa ładowanie posta...

Makijażystka się odpaliła i wyzywa ludzi od idiotek

Nagranie Ani Burek dotarło do wiadomości makijażystki, która wykonywała jej usługę. W odpowiedzi na zarzuty na InstaStory makijażystki pojawiło oświadczenie, które mogłoby się znaleźć na profilu dziecka z podstawówki, ale nie na koncie firmy, która sprawia wrażenie profesjonalnej. Jest to świetny przykład tego, jak nie reagować na kryzys wizerunkowy. Zobaczcie to zresztą sami:

Reakcja na kryzys
Reakcja na kryzys (Facebook)

Co myślicie o tej sprawie?

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 68
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 19
  • emoji kupka - liczba głosów: 128