zdrowie-psychiczne
Student SHG spóźnił się o minutę z oddaniem pracy. Wykładowczyni zrobiła o tym tiktoka
Barbie Ferreira

Barbie Ferreira z "Euforii" o toksyczności ciałopozytywności: "Wszyscy zmagamy się z miłością do siebie"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, HBO, Euforia, Barbie Ferreira
Anna RusakAnna Rusak,07.02.2022 18:10

Barbbie Ferreira w wywiadzie wraca do sceny w "Euforii" i otwiera się na temat swojego podejścia do ciała. Aktorka przypomina też, że nie ma ludzi, którzy są wiecznie szczęśliwi. Niby oczywiste, ale w instagramowych bańkach tak łatwo o tym zapomnieć.

bGxPNQLD

Barbie Ferreirę pewnie kojarzycie z roli Kat w serialu "Euforia". Może nie wiecie, ale aktorka rozpoczęła swoją karierę jako nastolatka. Zaczynała od bycia modelką, a aktorstwo przyszło do niej trochę później. W każdym razie "na świeczniku" jest już od dawna.

Niedawno otworzyła się na temat swojego podejścia do ciała. W wywiadzie dla "Who What Wear" odniosła się do komentarzy na temat jej wyglądu i szerzej omówiła scenę, którą możemy zobaczyć w drugim odcinku serialu.

Barbie Ferreira i presja kochania siebie

Drobny spoiler: Kat w tej scenie jest otoczona przez różne infulencerki, które mówią jej, że powinna być szczęśliwa, akceptować swoje ciało i szukać swojej wewnętrznej wojowniczki. Problem polega na tym, że dziewczyna w ogóle tego nie czuje.

trwa ładowanie posta...

Właśnie ten problem poruszyła w wywiadzie Ferreira. Powiedziała, że czuje presję, by zawsze kochać siebie, ale tylko dlatego, że w ten sposób postrzegają, a raczej chcą postrzegać ją inni. Zakładają, że skoro nie wstydzi się pokazywać swojego ciała i nosi krótkie bluzki, to musi kochać to, jak wygląda.

bGxPNQLF


To takie zabawne, że ludzie po prostu to zakładają. Że niby ja to powiedziałam? Nigdy tego nie powiedziałam. To wy tak po prostu mówicie. Włożyliście to na mnie.

- whowhatwear.co.uk

Toksyczność ciałopozytywności

Barbie Ferreira opisuje toksyczny przejaw ciałopozytywności. Trzeba przyznać, że ten nurt może być niekiedy dość przytłaczający. Możecie np. odnieść wrażenie, że jeśli nie czujecie, że kochacie to, jak wyglądacie, to coś jest z wami nie tak. Paradoksalnie możecie wpaść właśnie w jeszcze większe poczucie winy.

bGxPNQLH

Trzeba pamiętać, że nie powinniśmy nakładać takiej presji ani na siebie, ani na kogokolwiek innego. Ważniejsze od kochania naszego ciała, jest po prostu jego akceptowanie. Warto przy tym jednak zaznaczyć, że to też jest proces, a samo uczucie jest raczej dość płynne.


Wszyscy zmagamy się z miłością do siebie i nie sądzę, aby którakolwiek młoda osoba już tak naprawdę to rozgryzła.

- whowhatwear.co.uk

Może być tak, że jednego dnia będziemy tę akceptację odczuwali w większym stopniu, a innego w mniejszym. Nie ma niczego złego w tym, że czasem nie lubimy jakiejś części swojego ciała. Myślenie o ciele powinno być raczej płynnym procesem, nie powinniśmy się po prostu przywiązywać do żadnej myśli. Pod tym względem bardziej pomocne od ciałopozytywności może okazać się ciałoneutralność.

trwa ładowanie posta...

Problemy z ubraniami

Ferreira zwróciła też uwagę na to, że bardziej okrągłe ciała nie są już tak modne jak kiedyś, a sama ma problem ze znalezieniem ubrań w swoim rozmiarze. Zakupy są dla niej ogromnym stresem.

bGxPNQLN


Prawdę mówiąc, istnieją ogromne ograniczenia odnośnie tego, co mogę nosić. […] Mam wszystkie możliwości, aby znaleźć coś, co będzie na mnie pasowało, a nadal jest to dla mnie niezwykle trudne. Współczuję więc wszystkim, którzy wciąż próbują znaleźć rzeczy, które będą na nich pasowały.

- whowhatwear.co.uk

Barbie Ferreira ma nadzieję, że inni będą mogli tak samo uwolnić się od tej presji bycia "doskonałym" i "szczęśliwym" cały czas, gdy zobaczą w "Euforii" scenę Kat. Wszyscy dobrze wiemy, że utrzymanie takiego stanu jest nierealne. Przez instagramową presję można jednak o tym bardzo łatwo zapomnieć.

Źródło: whowhatwear.co.uk

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Piękna Dziewczyna" ze "świętymi" poradami dla kobiet. Projekt jest… dofinansowany przez rząd