Amerykańscy naukowcy zamienili chomiki w potwory

Amerykańscy naukowcy zamienili chomiki w krwiożercze BESTIE

Źródło zdjęć: © Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.05.2022 13:00

Ta historia jest gotowym scenariuszem na animal horror. Amerykańscy naukowcy z Northwestern University chcieli sprawić, by chomiki syryjskie stały się bardziej towarzyskie. Niestety, eksperyment wyzwolił mordercze instynkty w uroczych zwierzątkach.

Apel do czytelników. Jeśli jesteście właścicielami chomika, upewnijcie się, że niniejszy artykuł czytacie z dala od waszego puchatego przyjaciela - niech żyje w błogiej nieświadomości, co stało się z jego znajomymi ze Stanów Zjednoczonych. Bohaterami tej historii są chomiki syryjskie, które w hipotezie zaproponowanej przez amerykańskich naukowców miały być słodsze. W praktyce coś bardzo nie wyszło.

Amerykańscy naukowcy chcieli usunąć zwierzątkom receptor Avprr1a. Czytelnikom, którzy lekcje biologii mieli dawno temu, wyjaśniamy, że receptor Avprr1a odpowiada za hormon zwany wazopresyną. To dzięki niemu chomiki syryjskie są przyjacielskie i towarzyskie. Eksperyment miał sprawić, że zwierzątka staną się milsze, słodsze i będą żyły we współpracy z innymi osobnikami swojego gatunku.

Stany Zjednoczone - naukowcy zamienili chomiki syryjskie w potwory

- Rezultaty nas zaskoczyły - powiedział prof. H. Elliot Albers, naukowiec nadzorujący badanie. - Spodziewaliśmy się, że usunięcie wazopresyny zredukuje agresję. Stało się jednak coś przeciwnego.

Jaki był efekt zabawy z genetyką? Chomiki stały się niezwykle agresywne wobec osobników tej samej płci. Zwierzątka urządziły sobie krwawą łaźnię - goniły się po klatkach, rzucały się na siebie, przygniatały i zagryzały.

Badacze eksperymentowali z chomikami syryjskimi, ponieważ pod względem społecznym są one podobnie zorganizowane jak ludzie.

Co amerykańscy naukowcy mają na swoje usprawiedliwienie?

Prof. Albers powiedział, że "receptor Avprr1a może zakłócać agresywne działania wazopresyny", ale badacze nie rozumieją, dlaczego tak się dzieje.

Nie wiadomo, czy amerykańscy naukowcy są przerażeni wynikiem nieudanego eksperymentu - mamy nadzieję, że tak i teraz obgryzają paznokcie ze strachu przed zemstą ze strony chomików.

Źródła: wiadomosci.dziennik.pl/metro.co.uk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 0