lifestyle
Cena garażu w Mikołajkach powala. "Niemiec tego nie zrozumie"
Abby Ramsay

Abby Ramsay nie będzie miała dzieci, bo po prostu ich nie chce. Żeby mieć pewność, usunęła jajniki

Źródło zdjęć: © Instagram, TikTok, abbysworldsastage
Anna RusakAnna Rusak,13.03.2022 18:30

Abby Ramsay nigdy nie będzie miała dzieci. Wiedziała, że nie chce być w ciąży, dlatego dokonała zabiegu sterylizacji i usunęła swoje jajniki. Woli żałować, że podjęła taką decyzję, niż tego, że posiada dziecko.

24-letnia Abby Ramsay jest modelką, aktorką i aktywistką należącą do społeczności queer. Dziewczyna wiedziała, że nie chce mieć dzieci i postanowiła w pełni przejąć kontrolę nad swoim ciałem.

Antykoncepcja nie była dla niej wystarczającym zabezpieczaniem. Abby postanowiła, że usunie swoje jajniki, by mieć pewność, że nigdy nie zajdzie w ciążę. Cały proces był jednak naprawdę trudny.

Trudna droga do bezpłodności

Abby od jakiegoś czasu próbowała dokonać sterylizacji i pozbawić się możliwości rodzenia dzieci. Lekarze, z którymi się kontaktowała, jednak jej odmawiali. Twierdzili, że później może tego żałować, szczególnie jeśli w całym procesie weźmie się pod uwagę jej młody wiek.

trwa ładowanie posta...

Badania przeprowadzone przez US Collaborative Review of Sterilization pokazują jednak, że tylko niecałe 13% kobiet w ciągu 14 lat od wykonania zabiegu zgłaszało, że go żałowało. Abby w rozmowie z "Buzzfeed" stwierdziła, że: "Lepiej żałować, że nie ma się dziecka, niż je mieć i też tego żałować. W końcu, jeśli będę żałowała wykonania tego zabiegu, to tylko ja będę z tego powodu cierpiała".


Myślę, że wiele osób ignoruje to, że czasami ludzie żałują, że zostali rodzicami. Nie zdarza się to rzadko, choć jest to temat tabu. Szczerze myślę, że powinniśmy więcej mówić o żalu związanym z byciem rodzicem, zamiast udawać, że rodzicielstwo jest doskonałe i magiczne.

- BuzzFeed
trwa ładowanie posta...

Poszukiwania kogoś, kto zdecydowałby się wykonać zabieg było dla dziewczyny bardzo frustrujące. Osoby, których właściwie nie znała, decydowały o jej życiu i miały większą kontrolę nad jej przyszłością niż ona sama. Choć lekarze powinni odłożyć swoje uprzedzenia na bok, to właśnie one bardzo często utrudniały Abby osiągnięcie swojego wymarzonego celu. W końcu jednak udało jej się znaleźć lekarkę, która zdecydowała się na wykonanie zabiegu.


Wystarczyło, że wysłuchała mnie przez pięć minut, zanim się zgodziła i natychmiast opowiedziała mi o możliwych opcjach i procedurach, które według niej byłyby dla mnie odpowiednie. W tym momencie prawie popłakałam się ze szczęścia.

- Buzzfeed
trwa ładowanie posta...

Salpinektomia – co to jest?

Dziewczyna operację przeszła 4 lutego. Salpinektomia to zabieg podczas którego lekarze usuwają jajowody. Powoduje on, że kobieta, która się go dopuszcza, staje się bezpłodna. W Polsce ten zabieg jest nielegalny, o czym mówi art. 156 Kodeksu karnego. Pozbawianie zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zabieg można wykonać tylko w przypadku wskazań medycznych np. przez wykryty nowotwór.

W Stanach Zjednoczonych sprawa też, jak widać, nie jest taka prosta. By wyrazić zgodę na taki zabieg, trzeba mieć ukończone co najmniej 21 lat. Czasem potrzebne są też specjalne formularze od firm ubezpieczeniowych. Jak widać też nie wszyscy lekarze chcą współpracować.

Szczęśliwa, bezpłodna Abby

Swoją radość Abby podzieliła się na TikToku. Możemy na nim zobaczyć dziewczynę w parku, podchodząca do pudełka z napisem "Gratulację". Po chwili Abby wyciąga z niego teczkę od lekarza i ogłosza, że w końcu udało jej się dokonać zabiegu sterylizacji.

Cóż, w Polsce nie możemy nawet mówić o ułamku praw, które ma Abby. Kobiety i osoby z macicami w naszym kraju praktycznie w ogóle nie mogą decydować o swoim ciele (tak, mam na myśli prawo aborcyjne).

trwa ładowanie posta...

Źródło: Buzzfeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Komentarze (0)
arrow
Ten napój zabije Polaka. Tylko prawdziwy Amerykanin sobie z nim poradzi