Sprawdziliśmy narzędzia bezpieczeństwa w aplikacji Bolt. Oto co myślimy
Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji transportowych, znana nie tylko z wygody, ale również z dbałości o bezpieczeństwo pasażerów. Postanowiłam to sprawdzić osobiście. Oto moje wnioski i kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że Wasza podróż będzie przyjemna i bezstresowa.
Podróż zaczynamy, zanim wsiądziemy do samochodu. Pamiętaj o tych zasadach, zamawiając taksówkę Bolt, a czeka cię miły i profesjonalny kurs prosto do celu!
Podobne
- Bolt wprowadza nowe zasady. Budzą sporo kontrowersji
- Dramat mężczyzn. Bolt wprowadza przejazdy wyłącznie dla kobiet
- Nikola kupiła obserwatorów? Sprawdziliśmy to i… niespodzianka
- Co czytać w majówkę? Oto najprzyjemniejsze i najbardziej wciągające książki na majówkę
- Saintfluencer: "Większość z tego, o czym myślimy w kategoriach barier - to mimo wszystko wymówki"
Sprawdź zgodność kierowcy i pojazdu z opisem w apce
Zanim wsiadłam do samochodu, upewniłam się, że marka, model oraz numer rejestracyjny pojazdu zgadzają się z tymi podanymi w aplikacji. Zweryfikowałam również imię i zdjęcie kierowcy. Okazało się to proste, a jednocześnie bardzo uspokajające. Jeśli dane się nie zgadzają, powinniśmy anulować podróż i zgłosić sytuację do Zespołu wsparcia Bolt. Lepiej nie ryzykować!
Podróżuj tylko bezpośrednio z aplikacją Bolt
Podczas jednego z kursów kierowca zaproponował, abym anulowała przejazd w aplikacji i rozliczyła się gotówką. Takie pytanie to wyraźny sygnał ostrzegawczy: bez wahania odmówiłam. Korzystanie z aplikacji Bolt daje możliwość śledzenia trasy oraz korzystania z narzędzi bezpieczeństwa, które w przypadku "przejazdu offline" nie zadziałają.
Narzędzia bezpieczeństwa w aplikacji – sprawdzam w praktyce
Bolt oferuje szereg funkcji, które faktycznie zapewniają spokój ducha podczas podróży. Jak się sprawdziły?
- Przycisk SOS. Na szczęście nie miałam potrzeby korzystać z tej funkcji, ale myśl, że jest i działa, jest bardzo pokrzepiająca. Przycisk SOS pozwala szybko skontaktować się z numerem alarmowym 112. To proste i intuicyjne rozwiązanie, które może okazać się bezcenne w sytuacji zagrożenia.
- Udostępnianie szczegółów przejazdu. Ta funkcja okazała się szczególnie przydatna. Podczas każdego kursu (szczególnie wieczornego) wysyłam link do trasy bliskiej osobie. Dzięki temu można na bieżąco śledzić, jak przebiega przejazd, a także sprawdzić dane pojazdu i kierowcy. To znacznie boostuje moją pewność siebie.
- Awaryjne zakończenie przejazdu. Kierowca jedzie za szybko? Nie przestrzega zasad ruchu drogowego? Czujesz się przy nim niekomfortowo? Właśnie w takich przypadkach skorzystaj z opcji awaryjnego zakończenia podróży. Jedno kliknięcie wystarczy, by natychmiast zakończyć kurs i wysiąść w wyznaczonym miejscu.
- Nagrywanie dźwięku. To jedna z funkcji, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Aplikacja umożliwia nagrywanie dźwięku podczas podróży, co może być kluczowe w przypadku zgłoszenia problemu (gdyby taki się pojawił). Nagranie jest bezpiecznie przechowywane i automatycznie usuwane po 24 godzinach, jeśli nic niepokojącego się nie wydarzy.
Dodatkowe środki bezpieczeństwa. Bolt serio o to dba!
Podczas wielu przejazdów, które odbyłam taksówkami Bolt, zwróciłam uwagę Bolt informuje również o swoim rygorystycznym procesie weryfikacji kierowców. Jednym z elementów jest wymagane od kierowców potwierdzenia tożsamości w aplikacji oraz przejścia weryfikacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wiesz na 100 proc., z jakim kierowcą podróżujesz. To świetne rozwiązanie, które zwiększa zaufanie do platformy.
Co zrobić w przypadku problemów?
Na koniec sprawdziłam, jak działa Zespół wsparcia. W moim przypadku kontakt z nimi był szybki i bezproblemowy – dostępni 24/7 specjaliści potrafili odpowiedzieć na każde pytanie i udzielić mi pomocy, której potrzebowałam.
Bolt okazał się nie tylko wygodną aplikacją do podróżowania, ale także platformą, która realnie dba o bezpieczeństwo pasażerów. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom każdy może poczuć się pewnie podczas kursu. Komfort i profesjonalizm: wybór nie jest trudny.
A teraz pytanie: dokąd jedziemy następnym razem?
Popularne
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?