trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Bolt: Kobiety dla kobiet

Dramat mężczyzn. Bolt wprowadza przejazdy wyłącznie dla kobiet

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.07.2022 11:50

Bolt wprowadza usługę "Kobiety dla kobiet". Użytkowniczki aplikacji będą mogły zamówić kurs z kobietą. Opcję krytykują użytkownicy Twittera, którzy nie rozumieją, dlaczego Bolt uruchomił nową kategorię przejazdów.

Bolt to popularna aplikacja do zamawiania przejazdów, popularna na niemal całym świecie. W ostatnich miesiącach media opisywały przypadki molestowania, których sprawcami byli kierowcy Bolta i innych firm świadczących usługi przewozowe. W związku z tym Bolt postanowił poprawić poczucie bezpieczeństwa użytkowniczek aplikacji i wprowadził opcję "Kobiety dla kobiet".

Nowa kategoria, która jest dostępna dla wszystkich pań, będzie łączyć pasażerki i kierowczynie. Odtąd w wybranych miastach w Polsce klientka Bolta będzie mogła zamówić przejazd z kobietą za kierownicą. Na początek usługa będzie dostępna w: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

"Kobiety dla kobiet" - nowa opcja w Bolcie

Jak wygląda opcja dedykowana użytkowniczkom aplikacji? Znajdziemy ją na liście dostępnych kategorii przejazdów. Pod względem cenowym nie różni się od najtańszego kursu.

Bolt: Kobiety dla kobiet
Bolt: Kobiety dla kobiet (Bolt)

- Prowadzimy intensywne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, takie jak weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym czy cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa - twierdzi Paweł Kuncicki, country manager Bolt w Polsce, cytowany przez Wirtualne Media. Dodaje: - Uruchomienie kategorii "Kobiety dla Kobiet" to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy.

Bolt przypomina też o narzędziach bezpieczeństwa dostępnych z poziomu aplikacji, z których mogą skorzystać pasażerowie. Chodzi o:

  • możliwość udostępnienia znajomym lub rodzinie lokalizacji taksówki i danych auta w czasie rzeczywistym;
  • możliwość natychmiastowego zakończenia przejazdu;
  • przycisk alarmowy łączący z numerem 112 bezpośrednio z aplikacji.

"Lewactwo" znowu wymyśla problemy?

Nowa kategoria przejazdów wywołała emocjonującą dyskusję na Twitterze. Niektórzy internauci całkiem na poważnie oskarżyli Bolta o dyskryminację mężczyzn . Żeby było zabawniej, w takim tonie wypowiadają się mężczyźni, których problem nie dotyczy. Naszym zdaniem? Głosy wyśmiewające inicjatywę "Kobiety dla kobiet" to nic innego, jak bagatelizowanie zjawiska molestowania w taksówkach. Nową usługę Bolta oceniamy pozytywnie i mamy nadzieję, że pojawi się w kolejnych polskich miastach.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródła: Wirtualnemedia.pl/Twitter/Bolt

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
JednaRacjaPiS,zgłoś
Kaczyński zrobi porządek z tym lewactwem, niech pokażą statystyki a nie się kompromitują jak Jaś Kapela u Stanowskiego
Odpowiedz
1like0dislike
Gość,zgłoś
Czemu w państwach gdzie najintensywniej przykłada się wagę do równouprawnienia dochodzi do pewnego paradoksu. Otóż płcie izolują się do ciebie i dochodzi do sytuacji takich jak m.in. w państwach arabskich, gdzie kobiety praw nie mają że istnieją oddzielne przedziały w komunikacji miejskiej i zinstytucjonalizowany jest podział pomiędzy obiema płciami
Odpowiedz
5like6dislike
Szczerze, nie widzę nic złego w usługach dla kobiet. Tylko niech dla równowagi wprowadzą też usługi dla mężczyzn. Jeśli kobieta chce mieć przewóz przez inną kobietę, ma do tego prawo. Ale to powinno działać w drugą stronę - mężczyzna też powinien mieć dedykowaną możliwość przewozu przez innego mężczyznę.
Odpowiedz
6like5dislike
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"