x

"Współczuję facetom hetero". Chce powrotu okrutnego prawa [OPINIA]

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
20.02.2024 19:30

Waldemar Krysiak "Myślozbir" opublikował na X skandaliczny post. Powołuje się w nim na starożytne zasady.

Myślozbir, czyli Waldemar Krysiak, jest w sieci znany również jako Gej przeciwko światu. Influencer nie kryje się z tym, że jest homoseksualistą, choć jednocześnie popiera skrajnie prawicowe wartości i poglądy. Jest felietonistą konserwatywnych portali takich jak tysol.pl czy "Tygodnik Solidarność" oraz regularnym bywalcem stacji TV Republika.

Myślozbir pozostaje aktywnym użytkownikiem portalu X (dawniej Twittera). Obserwuje go tam ponad 36 tys. osób. Sam siebie określa ponadto jako "zdrajcę tęczy", a w jego bio widnieją hashtagi "GayNotQueer" i "IstandWithRowling". Krysiak pomimo bycia częścią społeczności LGBTQ+ drastycznie się od niej odcina. Jest zadeklarowanym transfobem i obrońcą pro-life, wojownikiem z "ideologią woke", a wiele jego wpisów świadczy również o jego mizoginistycznych i rasistowskich poglądach.

Myślozbir - kompan Kai Godek i piewca pro-life

Krysiak jest zaangażowanym użytkownikiem X. Działa tam w strefie społeczno-politycznej jako aktywny komentator aktualnych wydarzeń. Odnosi się do tych najbardziej wrażliwych i nie braknie z jego strony docinków wymierzonych w aktualny rząd. Nie stroni również przed sianiem dezinformacji - podobnie jak TVP za czasów rządów PiS straszy przed "transowaniem dzieci" oraz ostrzega przed lobby LGBT opłacanym przez międzynarodowe organizacje.

W jednym ze swoich ostatnich wpisów Myślozbir wypowiada się na temat aborcji. Już wcześniej jasno podkreślał, że murem stoi za obroną "życia poczętego". Influencer udostępnił screen z tiktoka, w którym dziewczyna opowiada, że partner zerwał z nią zaręczyny, ponieważ zrobiła aborcję bez jego zgody. Zdjęcie opatrzył skandalicznym podpisem.

Należy tutaj nadmienić, że nie oceniamy zachowania dziewczyny, ponieważ nie znamy całego kontekstu sytuacji. Taką decyzję zawsze należy skonsultować z partnerem, jednakże również - ostatnie zdanie powinno należeć do kobiety.

x
x (tysol.pl)

"Zastosowałbym wobec niej prawo Hammurabiego"

Myślozbir podał dalej screen z fragmentem filmu, po czym napisał oburzające oświadczenie.

Niestety: ja dzieci mieć nie będę, bo jestem gejem. Ale jakby moja dziewczyna zabiła moje dziecko, to zastosowałbym wobec niej prawo Hammurabiego. I współczuję facetom hetero, że muszą się zadawać z nowoczesnymi k*bietami. Panowie! Zasługujecie na coś lepszego!

- napisał Krysiak na X.
trwa ładowanie posta...

Kodeks Hammurabiego to zbiór zasad ustanowionych i spisanych za panowania króla Babilonu - Hammurabiego w XVIII w. p.n.e. Prawo znane jest z proponowania rozwiązania "oko za oko, ząb za ząb", a zasady były w nim formułowane w sposób kazuistyczny, operując konkretnymi przypadkami, co niejako wykluczało stworzenie jasnych i precyzyjnych zasad ogólnych. Odnosząc się do owego kodeksu, Myślozbir sugeruje więc nic innego, jak zabójstwo partnerki w odwecie za wykonanie aborcji.

Niektórzy internauci dostrzegli zatrważającą hipokryzję Krysiaka.

Kiedy jesteś tak pro-life, że aż zabiłbyś swoją dziewczynę

- komentuje Klaudyna.

Typie, jakie "nowoczesne" kobiety? Usuwamy ciąże od tysiącleci

- wytyka inna internautka.

Jeśli żona dokonałaby aborcji, to byś ją zabił? Dobrze się czujesz?

- pyta kolejny komentujący.

Nie dość, że chłop, to jeszcze gej i będzie się wypowiadał o PRAWACH KOBIET XD

- podkreśla Nadia.
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
jano,zgłoś
90% artykułu, to sianie uprzedzeń i ocen wobec człowieka przez panią dziennikarzynkę, zanim podała te 5% faktów. Wracaj na lekcje polskiego, propagandystko, na którą w domu czeka pewnie tylko pies :-D
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się