Marta Warda konstruuje "idealne państwo"

Chce podatku od bezdzietności. Płacić mają mężczyźni i kobiety

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
04.09.2023 13:45

Marta Warda jest dziennikarką i redpillową aktywistką. Na Twitterze (X) podzieliła się kontrowersyjnymi poglądami dotyczącymi najbardziej palących kwestii społeczno-politycznych.

Ruch redpillowy w Polsce kwitnie, a jego przedstawicieli można znaleźć wśród obu płci. Osoby będące zwolennikami tych poglądów wierzą, że w obecnym świecie mężczyźni są zniewoleni przez kobiety, a oni sami "obudzili się", a tym samym wyzwolili się z opresji. Termin nawiązuje do filmu "Matrix".

Marta Warda (dawniej Markowska) jest jedną z najbardziej znanych działaczek redpillowych i zwolenniczek Konfederacji. Kobieta słynie z bardzo kontrowersyjnych poglądów i pseudowolnościowych opinii. Entuzjazmowała się skrajnie radykalnymi tweetami Bartosza Nowaka (wydalonego z młodzieżówki Konfederacji m.in za wpisy chwalące Hitlera), twierdziła, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie ograniczają swobodę ruchu czy podważała zaręczyny aktywistki Dagmary Adamiak.

Marta Warda buduje "idealne" państwo

Kobieta zamieściła na Twitterze wpis, w którym hasłowo streszcza poglądy dotyczące palących kwestii społeczno-politycznych. Kategorycznie opowiada się za zakazem imigracji czy aborcji (z wyjątkiem dla mniejszości etnicznych). Postuluje też o wolny dostęp do broni oraz narkotyków oraz sprywatyzowanie służby zdrowia i sektora edukacji. Ponadto uważa, że aktywizm na rzecz praw społeczności LGBTQ+ powinien podlegać karze.

Zwolenniczka redpillu życzy sobie również ograniczeń praw kobiet oraz regulacji w kwestii reprodukcji. Ponadto proponuje wprowadzenia podatku "od kobiecej bezdzietności po 30 roku życia i męskiej po 40 roku życia".

Faktycznie jest to wolnościowe pojęcie, które wspaniale wpłynęłoby na dzietność w Polsce. Zapewne przyniosłoby identyczne skutki, jak socjalne programy wprowadzone przez obecny rząd - wszystko by działało zgodnie z oczekiwaniami. Szczególnie przy konieczności samodzielnego opłacania edukacji.

Marta Warda tworzy wizję "idealnego państwa"
Marta Warda tworzy wizję "idealnego państwa" (Twitter)
Marta
Marta (Twitter)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 38
Mara,zgłoś
I jeszcze raz szkoda że tak młoda pani ma tak pokręcone poglądy i co ona wie o dragach może coś no bo skąd ten pomysł czy też zdaje sobię sprawę co by spowodowała ogólna dostępność do broni?Czy też wie co to bezpieczeństwo w samochodzie a tak wogóle jak się czuje sfrustrowana to może jakaś tymczasowa migracja pomoże? Napewno uwolni wszystkich innych od następnych konfederackich bzdur.
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
krótko,zgłoś
Powszechny dostęp do broni szybka zakończy twórczość tej pani i jej podobnych oszołomów. Tak się skończy włażenie z buciorami w życie prywatne innych ludzi.
Odpowiedz
35Zgadzam się1Nie zgadzam się
konkluzja,zgłoś
Konfederacja i wszystko jasne, kolejna "osobistość" rodem z psychiatryka. Z Braunem, Korwinem i Godek tworzą kwartet niemal idealny... niemal bo Konfederacja nie przyznając się do Godek uczyniła ją polityczną sierotą.
Odpowiedz
27Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7