Utrata prawa jazdy może być łatwiejsza niż dotychczas

Utrata prawa jazdy łatwiejsza niż dotychczas? Prace trwają

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
31.07.2024 17:45

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami dotyczącymi prawa jazdy. Przedstawicielom rządu zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Oznacza to, że utrata dokumentu będzie o wiele łatwiejsza niż do tej pory. Chodzi o jazdę w terenie zamkniętym.

Bezpieczeństwo na drogach to jedna z najważniejszych rzeczy. Niestety, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych, regularnie możemy przeczytać o wypadkach, nieodpowiedzialnych bądź pijanych kierowcach. Funkcjonariusze policji podkreślają, że prowadząc samochód czy motor, trzeba uważać na wszystko. Mimo to sporo kierowców nie bierze ich ostrzeżeń oraz apeli na poważnie. Właśnie dlatego Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie znaczących zmian.

Niestety, bardzo dużo polskich kierowców nie wie, czym jest bezpieczeństwo na drogach. Regularnie dowiadujemy się o osobach, które nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości. Często dochodzi do wypadków właśnie dlatego, że ktoś nie dał rady wyhamować, ponieważ po prostu za szybko. Ministerstwo Infrastruktury chce więc, aby każdy kierowca dwa razy się zastanowił, zanim wciśnie gaz do dechy. Zapowiadane są zmiany w prawie.

Przekroczysz prędkość w terenie zabudowanym, stracisz prawo jazdy

Bezpieczeństwo na polskich drogach jest w bardzo opłakanym stanie. Właśnie dlatego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rekomenduje rządowi Donalda Tuska wprowadzenie znaczących zmian. Według jej przedstawicieli konieczne jest stworzenie przepisu dotyczącego przekraczania prędkości w terenie zamkniętym. Jeśli kierowca będzie jechał więcej niż 50 km/h, będzie musiał pogodzić się z odebraniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

LIZA MOCNO o NIKICIE I FERRARIM [Fagata, Paramaxil, Nawcia, Gola] #1 odc

- Liczymy na to, że utrata prawa jazdy na trzy miesiące, dla tych, którzy przekroczyli prędkość 50 km na godzinę w obszarze niezabudowanym, będzie skuteczna i przemówi do tych, do których nie przemawiają żadne apele i kampanie, żadna przebudowa infrastruktury. W okresie wakacyjnym nadmierna szybkość jest główną przyczyną śmierci najmłodszych, czyli dzieci podróżujących z takimi kierowcami - powiedział w rozmowie z portalem prawo.pl sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik.

Źródło: prawo.pl, radiozet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
rwrgdw,zgłoś
Mysle, ze warto czytac tekst przed publikacja, bład na błędzie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się