Najnowszy wpis Prawa i Sprawiedliwości

Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. Absurd goni absurd

Źródło zdjęć: © Twitter - Prawo i Sprawiedliwość / Twitter
Natalia Witulska,
11.09.2023 10:30

W poniedziałek 11 września Prawo i Sprawiedliwość udostępniło najnowszy spot wyborczy. W bardzo oryginalnej produkcji główną rolę odegrał Jarosław Kaczyński. Od kogo prezes odebrał telefon?

Prawo i Sprawiedliwość nowy tydzień rozpoczęło udostępnieniem spotu wyborczego. W mediach społecznościowych od razu zrobiło się gorąco. Na X (Twitter) można znaleźć zarówno komentarze chwalące produkcję, jak i te, które krytykują ją od góry do dołu.

Dlaczego spot PiS wywołał tak duże emocje? Najpewniej dlatego, że partia rządząca po raz kolejny w kampanii wyborczej nawiązała do Donalda Tuska oraz złowieszczych Niemiec czekających, aby wtrącić się w polską politykę.

Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej idzie na całość. W najnowszym spocie po raz kolejny partia przestrzega przed Tuskiem oraz Niemcami. Główną postacią występującą w produkcji jest sam prezes Jarosław Kaczyński.

Przekaz udostępnionego filmu jest bardzo prosty. Prawo i Sprawiedliwość dobre, Tusk i Koalicja Obywatelska złe. Na początku spotu widzimy zdjęcia satelitarne, które przedstawiają ambasadę naszych zachodnich sąsiadów w Warszawie. Ukazuje się niewyraźna, czarna postać, która do kogoś dzwoni. Okazuje się, że telefon odbiera Jarosław Kaczyński.

trwa ładowanie posta...

Jesteśmy świadkami dość dziwnej rozmowy. W spocie ambasador Niemiec chce rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim na temat wieku emerytalnego w Polsce. Sugeruje, że wolałby, aby był na takim poziomie, jak za czasów premiera Donalda Tuska.

- Proszę przeprosić pana kanclerza, ale to Polacy w referendum zdecydują w tej sprawie. Nie ma już Tuska i te zwyczaje się skończyły - odpowiada Jarosław Kaczyński.

Użytkownicy mediów społecznościowych zauważają, że absurdem jest, iż ambasador Niemiec chce rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Pod spotem można znaleźć wiele komentarzy, że od prowadzenia rozmów dyplomatycznych powinien być prezydent Andrzej Duda bądź premier Mateusz Morawiecki. Przedstawiciele Niemiec wolą jednak dzwonić do prezesa partii rządzącej. Trudno wziąć to na poważnie.

Absurdalny spot Prawa i Sprawiedliwości

Trzeba oddać partii rządzącej, że spot wyborczy robi dokładnie to, czego życzą sobie jej przedstawiciele. Wywołał ogromne emocje, pod postem co chwilę pojawiają się nowe komentarze, mówi o tym cały internet. Udostępniona produkcja jest krótka i trafia do tych, do których ma trafić.

trwa ładowanie posta...

Smuci jednak fakt, że polska polityka schodzi na taki poziom dyskusji. Trudno sobie przypomnieć jakikolwiek wiec Prawa i Sprawiedliwości, na którym nie straszą przed Donaldem Tuskiem. To samo tyczy się Koalicji Obywatelskiej. Największa partia opozycyjna straszy społeczeństwo Zjednoczoną Prawicą. Polacy oczekują od polityków czegoś więcej. Chcemy debaty, rozmów na poziomie, wymiany zdań i poglądów. Niestety, dostajemy spoty wyborcze, które mogłyby być skeczami na jakiejś nocy kabaretowej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 38
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Robert,zgłoś
J. Kaczyński swoim nowym spotem po raz kolejny pokazuje, że ma swoich wyborców za idiotów - serio, co Niemców miałoby obchodzić jaki mamy u siebie wiek emerytalny?? To przykre, że ludzie tego nie widzą. Rozumiem, że chcecie wierzyć że ktoś Was broni przed "złymi obcymi", ale ludzie miejcie dla siebie trochę szacunku i autorefleksji. Ja wiem, że propaganda rozsiewana jest z każdej strony, ale dawać się nabierać na tak prymitywną jej formę... serio?
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
Madzik,zgłoś
Gratki dla autora spotu:)
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się
Co oni biorą? Jestem tylko ciekaw do kogo są te idiotyczne spoty? Kto jest odbiorcą tego badziewia?
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10