Jazda bez zapiętych pasów

Dziecko bez pasów w aucie. Matka robi relację na Instagrama

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.01.2023 13:00

W mediach społecznościowych krąży nagranie, które jest przykładem, jak nie zachowywać się podczas jazdy samochodem. Dwie kobiety nagrywają relację na Instagrama z podróży po Tajlandii. Jedna z nich ma na ramionach małe dziecko, druga prowadzi samochód i jednocześnie nagrywa relację na Instagram. Cała trójka świetnie się bawi, ale nikt nie ma zapiętych pasów.

Rosyjska aktorka Vera Kincheva opublikowała na Instagramie relację z podróży samochodem po Tajlandii. W wycieczce towarzyszyła jej przyjaciółka Anna Peretz. Kobieta usiadła na miejscu pasażera obok kierowcy z córką na ramionach. Dziecko jest w wielu niemowlęcym.

Kincheva kieruje pojazdem z lewą ręką na kierownicy. Prawą rękę ma zajętą. Trzyma przenośny statyw do smartfona i nagrywa relację z wycieczki. Droga jest kręta, auto co chwila mija inne pojazdy. W tych okolicznościach kobiety świetnie się bawią. Z głośników leci piosenka. Dziecko na przednim siedzeniu stoi na udach matki, tyłem do kierunku jazdy. Nikt w samochodzie nie ma zapiętych pasów.

Kobiety z dzieckiem nie zapięły pasów. Nagrywają relację na Instagrama

Relacja z podróży obiegła internet. Film wywołał bardzo negatywne komentarze wśród polskich internautów. "Aż mi słabo, jak to oglądam. Dziecko zamiast w foteliku jest trzymane przez kobietę z przodu jako pasażer (wystarczy lekko zahamować i tragedia). Żadna z kobiet nie zapięła pasów. Prowadząca podczas jazdy nagrywa filmik na social media. Za to powinni odbierać prawo jazdy" - napisał na Twitterze specjalista od komunikacji internetowej Wojtek Kardys.

trwa ładowanie posta...

Tajlandia. Co grozi za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?

Przepisy w Tajlandii nakazują zakładanie pasów podczas jazdy samochodem. Portal "Bangkok Post" we wrześniu 2022 roku informował, że nowelizacja przepisów ruchu drogowego nakłada na wszystkich pasażerach w aucie obowiązek zapięcia pasów bezpieczeństwa. Jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa grozi karą grzywny w wysokości maksymalnie 2 tys. batów (ok. 265 złotych).

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 501
  • emoji kupka - liczba głosów: 1