Rossmann odcina się od Teamu X

Team X spotkają konsekwencje. Marki odcinają się od influencerów

Źródło zdjęć: © Instagram: teamxoficjalnie / Instagram: teamxoficjalnie
Weronika Paliczka,
10.10.2023 12:00

Kolejna firma odcina się od influencerów zamieszanych w Pandora Gate. Tym razem z dystrybucji produktów Team X rezygnuje Rossmann. Sprawę skomentowała także Patrycja Mołczanow.

Pandora Gate zatacza coraz szersze kręgi. Skutki sprawy, którą żyje cała Polska, odczują nie tylko sami zamieszani, ale także ich współpracownicy. W poniedziałek 9 października sieć drogerii Rossmann podjęła decyzję o zaprzestaniu dystrybucji produktów Ingrid Cosmetics we współpracy z Teamem X.

Produkty Team X zniknęły z popularnej drogerii

Rzeczniczka sieci Rossmann Agata Nowakowska poinformowała w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że produkty Team X nie będą dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sprzedaży online.


"Zdecydowaliśmy się wycofać ze sprzedaży artykuły sygnowane logo TeamX. W przypadku drogerii internetowej nastąpi to jeszcze dzisiaj. Natomiast wycofanie tych produktów z drogerii stacjonarnych jest pewnym procesem i zajmie nam 1-2 dni" - powiedziała Nowakowska.

Słowa rzeczniczki okazały się prawdą. Produkty Ingrid we współpracy z Teamem X zostały wycofane ze sprzedaży, nie są także dostępne w wyszukiwarce sklepu. W trakcie trwania projektu Team X firma Ingrid stworzyła kilka współprac kosmetycznych z influencerkami, w skład których wchodziły cienie do powiek, rozświetlacze, pudry, brązery, róże, produkty do ust, balsamy, mgiełki i perfumy, eyelinery i tusze do rzęs.

Zrzut ekranu ze sklepu Rossmann
Zrzut ekranu ze sklepu Rossmann (Rossmann , Rossmann)

Ingrid Cosmetics komentuje sprawę

Do Pandora Gate odniosła się także firma Ingrid Cosmetics, która współpracowała z wieloma influencerami. W oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie firma napisała:

"Skandaliczne zachowania, o których aktualnie jest bardzo głośno w sieci, są dla nas bulwersujące i zaskakujące. Nie popieramy zachowań krzywdzących w jakikolwiek sposób - zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Ostatnia kolekcja influencerska, jaka została wdrożona w ramach marki Ingrid Cosmetics, miała miejsce w grudniu 2022 r."

Tym samym marka Ingrid odcięła się od influencerów, z którymi jeszcze do niedawna chętnie współpracowała.

Oświadczenie marki Ingrid Cosmetics
Oświadczenie marki Ingrid Cosmetics (Instagram: ingrid.cosmetics , Instagram: ingrid.cosmetics)

Patrycja Mołczanow odnosi się do zarzutów Konopskiego

Oświadczenie na Instagramie opublikowała także Patrycja Mołczanow. Influencerka napisała:

"Cześć, ostatnio bardzo dużo myślałam nad sobą i rzeczami, które robię między innymi w internecie. Postanowiłam, że nie będę więcej publikowała treści, które mogą być odebrane, jako zbyt roznegliżowane. Nie mówię, że nigdy nie zobaczycie u mnie zdjęcia w stroju kąpielowym, ale po ostatnim przewartościowaniu swoich poglądów stwierdzam, że rzeczywiście nie jest do końca na miejscu publikowanie zbyt ‚nagich’ zdjęć. Nigdy nie było to celem, żeby mój kontent się na tym opierał."

W dalszej części wpisu Mołczanow tłumaczy swoje zachowanie:

"Na samym początku projektu byłam bardzo zakompleksiona i niezadowolona ze swojego wyglądu. Po paru latach nauczyłam się kochać swoje ciało nieważne, jakie by było i zaczęłam być z niego zadowolona. Naturalne było dla mnie to, że chciałam zaprezentować swoją ‚przemianę’ na zdjęciach, bo zwyczajnie cieszyłam się z tego, jak wyglądam. Kiedy zaczynałam działalności w internecie, w życiu nie pomyślałabym, że mój content, który publikuję dla Was, będzie opierał się na nagim ciele i zdziwiło mnie, że niektórzy ludzie tak bardzo seksualizują zdjęcia w strojach kąpielowych."

Influencerka podziękowała Konopskiemu za zwrócenie uwagi na problem. Napisała także, że całą krytykę wzięła sobie do serca: "Wszystko wzięłam sobie szczerze do serca i wyciągnęłam moralne wnioski."

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0