Członkowie Teamu X tracą kolejne współprace

Biedronka i Lidl reagują na Pandora Gate. Team X w opałach

Źródło zdjęć: © @TeamXOficjalnie Instagram
Marta Grzeszczuk,
11.10.2023 13:45

Biedronka i Lidl to kolejne marki odcinające się od Teamu X. Youtuberzy wypromowani przez Stuarta Burtona przestali być atrakcyjni dla marek.

Konsekwencją skandalu na polskim YouTubie będzie zapewne przykładanie przez marki większej uwagi do tego, którym influencerom proponują współpracę. Dotychczas liczyły się zasięgi. Teraz dodatkowy nacisk będzie kładziony na weryfikację, czy treści tworzone przez internetowych celebrytów są właściwe dla adresatów promowanych produktów.

Biedronka i Lidl nie będą współpracować z Team X

Pisaliśmy już o tym, że produkty sygnowane logo Team X wycofała ze sprzedaży sieć drogerii Rossmann. Portal wiadomościhandlowe.pl uzyskał komentarze od dwóch innych dużych sieci, które w przeszłości współpracowały z wypromowanymi przez oskarżonego o nadużycia seksualne wobec nieletnich Stuarta Burtona. Lidl i Biedronka zadeklarowały, że nie przewidują kolejnych współprac z Team X.

Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w Lidl Polska poinformowała: "Obecnie nie prowadzimy współpracy z tymi osobami oraz nie zamierzamy angażować Teamu X w przyszłe projekty, które będziemy realizować". Biuro prasowe sieci Biedronka zadeklarowało: "W chwili obecnej nie współpracujemy z Team X i nie mamy takich planów".

Film Konopskiego poza tym, że dostarczył dodatkowych informacji o Pandora Gate, zwrócił również uwagę na treści prezentowane przez największe nazwiska na polskim YouTubie. Często nie są one odpowiednie dla najmłodszych użytkowników, którzy stanowią znaczną część ich widowni.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 31
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 48
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 92
Normalny,zgłoś
Należy bić tam gdzie najbardziej boli czyli po kieszeni Domagamy się listy firm które współpracowały lub nadal współpracują z tymi patogenami Takie firmy należy bojkotować i publicznie napiętnować
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Tyszanin,zgłoś
Kto wogóle podnieca się takimi ....
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kolo,zgłoś
Treści proponowane przez team x i podobne temu osoby w ogóle nie nadają się do publikacji w szerszych mediach są to ludzie którzy bez skrupułów robią wszystko dla kasy i są katastrofalnym przykładem dla dzieci
Odpowiedz
39Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 14