Oskar Szafarowicz skomentował post Donalda Tuska

Szafarowicz obraża "Shreka". Chybiona riposta do Tuska

Źródło zdjęć: © Forum, Shrek
Konrad SiwikKonrad Siwik,23.07.2023 12:30

Oskar Szafarowicz i Mateusz Morawiecki ewidentnie nie oglądali "Shreka". Premier udowodnił to, porównując Donalda Tuska do lorda Farquaada, a młody działacz PiS nazywając zielonego ogra prymitywnym trollem.

Dawno, dawno temu za siedmioma górami za siedmioma morzami i za siedmioma lasami, a tak w rzeczywistości w sobotę 22 lipca w Krotoszynie Mateusz Morawiecki skrytykował działalność Donalda Tuska. Szef rządu porównał szefa PO do bajkowej postaci z pierwszej części "Shreka".

Mateusz Morawiecki porównał Donalda Tuska do lorda Farquaada

- Był taki słynny serial o Shreku. Tam w tym serialu był taki władca, który miał taką filozofię: "niech się inni poświęcają". Lord Farquaad, zdaje się, jakoś tak mówił, że toczyć się będzie wielka bitwa, wielu z was zginie, ale on jest gotów na takie poświęcenie - mówił Mateusz Morawiecki.

- To trochę tak jak z Donaldem Tuskiem. On wie, że ludzie będą klepać biedę, ale on jest gotów na takie poświęcenie, żeby ludzie klepali biedę - kontynuował szef rządu.

- Ten lord przegrał potem na koniec i to jest happy end, z którym chcę państwa zostawić - spuentował premier.

Morawiecki o Tusku: Jest jak Lord Farquaad ze Shreka.

Morawiecki na ripostę Tuska nie musiał długo czekać.

"Gdybyś, Mateuszu, oglądał 'Shreka', wiedziałbyś, że lord Farquaad był mikrego wzrostu ponurym władcą z kompleksami wobec kobiet, a nie liderem opozycji. Ryzykant z ciebie" - napisał Tusk na Twitterze, subtelnie wskazując, że Farquaad przypomina bardziej kogoś z bliskiego środowiska Morawieckiego.

trwa ładowanie posta...

Oskar Szafarowicz nieudolnie broni premiera

Wtem do akcji wkroczył Oskar Szafarowicz, który, próbując stanąć w obronie Morawieckiego, kompletnie się pogrążył, udowadniając, że zupełnie nie zrozumiał przesłania płynącego ze "Shreka".

"Gdyby Pan oglądał 'Shreka', wiedziałby Pan, że prosty ogr, choćby wdział jedwabne szaty i przebywał w marmurowych komnatach, nie przestanie wykazywać się prymitywnym poziomem trolla" - napisał Szafarowicz w odpowiedzi do Tuska.

trwa ładowanie posta...

Nawet małe dzieci, które widziały "Shreka", dobrze wiedzą, że mimo aparycji, okazał się czułą istotą, która pragnęła miłości, zrozumienia i tolerancji. Nie potrzebował przy tym królewskich szat, by dobrze pokierować losem innych tłamszonych przez Farquaada baśniowych postaci.

Wielu komentujących twierdzi, że Oskar nie zrozumiał przesłania "Shreka".

"Powodzenia Oski, bądź przeciwko Shrekowi, życzę Ci równie pięknego happy endu jak księciu z bajki".
"Jprdl, ale o to właśnie w tej bajce chodziło, że ogr, chociaż był i pozostał ogrem, miał więcej empatii i człowieczeństwa niż ludzie".
"Ojojojojoj widzę, że dziecko obejrzało Shreka, ale kompletnie nic nie zrozumiałeś. Może obejrzyj jeszcze raz, tym razem z kimś dorosłym kto Ci wyjaśni sens tej bajeczki i morał, jaki z niej płynie".
"9-letnie dziecko mojego brata zrozumiało Shreka. Oskarek, student uniwersytetu ma z tym problem".
"Niemożliwe, że nie potrafisz obejrzeć ze zrozumieniem bajki dla dzieci. Shrek jest najbardziej wartościową postacią w filmie mimo tego, że jest postrzegany przez społeczeństwo jako antagonista. Obstawiam, że biegałbyś za nim z pochodnią razem z tym pospólstwem z początku filmu".

"Shrek" - jako bajka nie ogr - wręcz wrzeszczy, że nie należy oceniać książki po okładce. Udowadnia również, że nawet najbardziej kolorowe, dyskryminowane i ciemiężone postaci są w stanie wygrać z tyranem, który ma kompleks niskiego wzrostu i wyręcza się swoimi poplecznikami. I najważniejsze: Shrek uczy, że każdy zasługuje na miłość. W końcu nie bez przyczyny powstało hasło: "Shrek is love, Shrek is live".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 60
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1094
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 21
  • emoji kupka - liczba głosów: 194
taktuś,zgłoś
Ale "gull" chodzi że młody mądry Polak kasuje na każdym słowie "idola" tych inaczej myślących,w bardzo kulturalnym określeniu,no i samego Jego Tuska dla jasności.Brawo 100% przykład dla "Katolików".
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Sroka,zgłoś
"Shrek" miał premierę w 2001, od tamtego czasu było ponad 20 lat na interpretację! Szafarowicz ma lat 22, załóżmy że obejrzał bajkę mając około 10 lat, to wciąż DEKADA na interpretację!
Odpowiedz
15Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Teresa,zgłoś
Jak nie rozumiesz mądrej bajki to nie pchaj się do polityki ,nawet przedszkolak jest mądrzejszy od ciebie.
Odpowiedz
30Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 288
Komentarze (288)
Powrót