Oskar Szafarowicz wtóruje Jarosławowi Kaczyńskiemu

Szafarowicz wtóruje Kaczyńskiemu. "Pan jest niemieckim agentem!"

Źródło zdjęć: © Jacek Szydlowski, Piotr Molecki / East News, Forum
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.12.2023 10:45

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał. Po wyborze Donalda Tuska na premiera przez większość sejmową i odśpiewaniu hymnu prezes PiS wtargnął na mównicę i nazwał szefa PO niemieckim agentem. Skandaliczne zachowanie przypadło do gustu Oskarowi Szafarowiczowi.

- Jest taki tryb, jak ktoś kogoś obraża - oświadczył Jarosław Kaczyński, który bez trybu wbił na mównicę, żeby obrazić świeżo wybranego na premiera Donalda Tuska. - Ja nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno: pan jest niemieckim agentem - rzucił prezes PiS w kierunku szefa PO.

Marszałek Szymon Hołownia szybko naprostował Kaczyńskiego, apelując, by ten opuścił mównicę. - Dziwne są tego rodzaju obelgi rzucane w takim momencie i w takim dniu, panie pośle Kaczyński - skwitował Hołownia.

Nowy premier skomentował słowa prezesa PiS

Wcześniej świeżo wybrany premier Donald Tusk zwrócił się do prezesa PiS, wspominając swoich dziadków, którym zadedykował zwycięstwo. - Dziś słyszałem: "Do Berlina", "Für Deutschland". Każdego dnia słyszałem te słowa z telewizji. Każdego dnia słyszałem tę płytę, nagraną wiele lat temu przez Jacka Kurskiego. Kiedy nagrał tę płytę, twój brat Lech Kaczyński powiedział do mnie publicznie, że takiego łajdaka jak Jacek Kurski, po tym, co zrobił, świat nie widział - mówił Tusk.

Nowy premier później skomentował zachowanie Kaczyńskiego. - Jeśli ktoś naprawdę chciał jeszcze raz podkreślić, jak bardzo ważne było, żeby odsunąć ich od władzy, to Jarosław Kaczyński zrobił to dzisiaj - powiedział Tusk.

Oskar Szafarowicz wtóruje Jarosławowi Kaczyńskiemu

Zachowanie Kaczyńskiego wstrząsnęło opinią publiczną. Tego typu słowa w końcu nie przystoją osobie na takim stanowisku, a tym bardziej w zastanych okolicznościach. Zupełnie innego zdania jest działacz PiS Oskar Szafarowicz, który wyraził uznanie dla słów Kaczyńskiego w poście na X [Twitterze].

Pan jest niemieckim agentem! - Prezes Jarosław Kaczyński do podwładnego Manfreda Webera 👊🔥

- zaiksował podekscytowany Oskar Szafarowicz.
trwa ładowanie posta...

Trudno jednak znaleźć popleczników zachowań obu pisowców wśród komentujących wpis Szafarowicza. "Żałosny jesteś. Mały, śmieszny karierowicz. Nic więcej"; "Pamiętaj gnojku, że prawo cytatu może cię nie obronić"; "Przegrał wszystko. Popełnił szereg błędów. Dziś pokazał, że to go już przerasta" - punktowali użytkownicy X.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 24
Ciotkaklotka,zgłoś
Wygląda na to, że poseł Kaczyński jest agentem rosyjskim skoro tak mistrzowsko opanował sztukę szerzenia propagandy w naszym kraju oraz telewizji TVP.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ktoś musiał zrobić wielką krzywdę temu czemuś . Może ksiądz katechata po lekcjach religii ?
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
czy ta,zgłoś
dziewczynka ma problem od lokówki?
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 21