Oskar Szafarowicz jako nauczyciel w TV Republika

Szafarowicz jako nauczyciel. TV Republika uczy widzów nowych technologii

Źródło zdjęć: © TV Republika
Maja Kozłowska,
31.01.2024 09:45

TV Republika to prywatna telewizja o konserwatywnym, tradycyjnym profilu. Po przejęciu TVP przez obecny rząd stała się kanałem pierwszego wyboru dla zwolenników prawicy. Teraz stacja próbuje podbić YouTube - pomaga w tym Oskar Szafarowicz.

W grudniu doszło do głośnego przejęcia TVP przez obecny rząd. Lichocka zabarykadowana w reżyserce, posłowie PiS koczujący po nocach na Woronicza w Warszawie, ludzie protestujący pod budynkiem stacji to obrazki, które już nieodzownie będą kojarzyć się z Telewizją Polską, która po ośmiu latach przekazywania propagandowych treści wróciła (stosunkowo) do normy.

TV Republika rośnie w siłę

Narracja konserwatywnej opozycji jest jasna: władza (w domyśle Donald Tusk) "zabrała nam telewizję". W styczniu ulicami Warszawy przeszedł Protest Wolnych Polaków broniący "wolnych mediów" - sprzeciw został wyrażony, napięcia nie ustają, aczkolwiek prawica została odcięta od wywierania nacisków na rządową telewizję. Przynajmniej na cztery lata.

Głównym kanałem informacyjnym dla konserwatywnych widzów i wyborców PiS stała się automatycznie prywatna stacja TV Republika. Pracuje tam obecnie wielu byłych reporterów i reporterek TVP m.in. Danuta Holecka. TV Republika zaliczyła ogromny skok oglądalności, plasując się w czołówce najchętniej oglądanych stacji. "Wirtualnemedia" podały, że w okresie od 29 grudnia 2023 r. do 14 stycznia br. kanały informacyjne TV Republika były drugimi najchętniej oglądanymi, ustępując popularności jedynie TVN.

Oskar Szafarowicz uczy w TV Republika
Oskar Szafarowicz uczy w TV Republika (TV Republika)

TV Republika idzie z duchem czasu? Szafarowicz edukuje widzów

Specjaliści od marketingu wskazują, że podstawowym błędem PiS przez osiem lat rządów było niestworzenie własnych mediów, które działałyby niezależnie od TVP. Kontrprzykładem był choćby Sławomir Mentzen, który bryluje na TikTokuYouTube.

Błąd i jego skutki (choćby minimalne poparcie wśród najmłodszych wyborców) zostały dostrzeżone. Na antenie TV Republika widzowie mogą nauczyć się co nieco o świecie nowych technologii. Podczas programu "Hity w Sieci" prowadzący program Oskar Szafarowicz i Mirona Hołda przekazują wiedzę, w jaki sposób założyć konto na portalu YouTube i subskrybować tam profil TV Republika.

trwa ładowanie posta...

Można więc śmiało powiedzieć: PiS idzie z duchem czasu. Stara się otworzyć na młodych czy może raczej: otworzyć starszych na młodszych?

Warto też podkreślić, że YouTube pozwala zarabiać z prowadzenia konta. Oczywiście wszystko zależy od liczby subskrypcji, wyświetleń, polubień i ogólnej aktywności na kanale. Wysokie wyniki przyciągają reklamodawców - pytanie jednak brzmi, jakie firmy zechcą reklamować się na profilu TV Republika?

Kanał prywatnej telewizji 31 stycznia liczy już sobie ponad milion subskrybentów. Wyświetlenia pod filmami nie oddają tej liczby. Najpopularniejsze filmy mają po ok. 150 tys. wyświetleń, natomiast średni wynik to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Można więc podejrzewać, że TV Republika po prostu kupiła sobie subskrybentów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 130
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 60
Errnest,zgłoś
On edukuje ? On wymaga edukacji ! I minimum kultury :/
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
szt inteligencja,zgłoś
Gdyby nie oni w Polsce nie było by żadnej niezależnej telewizji. Poczekajcie jeszcze trochę a was też reżim Tuska zaknebluje.
Odpowiedz
1Zgadzam się19Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Tomek,zgłoś
Seks-zabawka dla dziadków z pisu. Całkiem już zresztą zużyta.
Odpowiedz
25Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 51