Studentka z Norwegii zawieszona. Niosła antysemicki transparent
Pochodząca z Norwegii studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego została zawieszona przez uczelnię. Marie Andersen podczas propalestyńskiego protestu w Warszawie niosła antysemicki transparent.
W Warszawie 21 października odbyła się demonstracja poparcia dla Palestyny będącej w konflikcie z Izraelem. W marszu wzięła udział Norweżka Marie Andersen, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Młoda kobieta niosła w rękach transparent z napisem "Keep the world clean", przy którym widniała postać wyrzucająca gwiazdę Dawida do kosza.
Podobne
- Wsparła działania Hamasu. "Playboy" zerwał z nią umowę
- Norweżka z antysemickim plakatem. Wszystko wina Czarnka?
- Joanna z Krakowa: "Oni chyba myśleli, że ja się wciąż boję. Patrzyłam im w twarz"
- Noah Schnapp promuje proizraelskie treści. Internauci go wyjaśniają
- Jakimowicz z problemami. Jest zawiadomienie do prokuratury
Transparent studentki wywołał ogromne kontrowersje, a wiele osób domagało się jej wydalenia z uczelni. Sprawą zainteresowała się policja, prokuratura, a także Rzecznik Praw Obywatelskich. W poniedziałek głos zabrał rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Rektor WUM o zawieszeniu studentki
Zbigniew Gaciong, rektor WUM, w oświadczeniu przesłanym do mediów poinformował o zawieszeniu studentki oraz podzielił się wartościami, jakimi powinni kierować się studenci jego uczelni.
"Na podstawie ustaleń w tym zakresie niezwłocznie podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Studentów i Doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a następnie również o zawieszeniu studentki" - przekazał w oświadczeniu rektor WUM Zbigniew Gaciong.
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
"Kształcące się na naszej Uczelni studentki i studenci to przyszły personel medyczny, który ma obowiązek przedkładać zdrowie i życie każdego człowieka ponad wszystko. Na WUM nie ma miejsca na jakiekolwiek formy mowy nienawiści czy przemoc. Do naczelnych wartości wyznawanych przez Uniwersytet należy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, nieść pomoc chorym bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i szacunek" - wyjaśnił rektor.
Zbigniew Gaciong dodał również, że spotkał się ze studentami z Izraela, którym zaoferował pomoc. "Wszyscy studenci WUM, którzy poczuli się dotknięci kryzysem na Bliskim Wschodzie, otrzymali informację o pomocy psychologicznej w ramach Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej. Osoby potrzebujące takiej pomocy zostały poproszone o kontakt z dziekanatami" - podkreślił.
Popularne
- Ashton Hall - kim jest i na czym polega jego poranna rutyna?
- Jak wygląda donut Julii Żugaj? Detektywi z TikToka znów w akcji
- Bagi rusza z nowym projektem. "Chcemy dostarczać najlepszy content"
- Korea Północna zamknęła granice przez OjWojtka? Influencer reaguje
- Mini Majk ma problemy w związku? "Widocznie nie pasujemy do siebie"
- Nie ustąpiła miejsca dziecku. Jej życie zmieniło się w piekło?
- Budda wypuścił limitowany merch. Cena robi wrażenie
- Pogodynek zaskoczył prognozą w stylu Doechii. "Zarapował" "Anxiety" na antenie
- Alan Kwieciński z FAME MMA wydał oświadczenie. "Przeprowadzimy testy na ojcostwo"