Antysemicki ruch Norweżki

Norweżka z antysemickim plakatem. Wszystko wina Czarnka?

Źródło zdjęć: © Yacov Livne / X
Oliwia Ruta,
22.10.2023 17:31

Do sieci trafiła fotorelacja z warszawskiego marszu propalestyńskiego. Na jednym ze zdjęć widać kobietę z antysemickim transparentem. Janina Ochojska obwinia Przemysława Czarnka.

Konflikt pomiędzy Izraelem, a Palestyną toczy od ponad 100 lat. 7 października tego roku nastąpiło zaostrzenie sporu. Ataki, wybuchy, masa ofiar śmiertelnych. Skutki konfliktu są tragiczne. W sobotę 21 października w Warszawie odbył się propalestyński marsz. Ludzie przynieśli ze sobą plakaty nawołujące do zaprzestania ludobójstwa Palestyńczyków. Wśród haseł apelujących o pokój znalazł się też jeden, który wzbudził szczególne kontrowersje.

Antysemicka Norweżka protestuje

Podczas sobotniego protestu aktywistów palestyńskich doszło do kontrowersyjnego zdarzenia. Jedna z uczestniczek marszu przyniosła plakat z napisem "keep the world clean" (utrzymuj świat w czystości) i rysunkiem kosza na śmieciflagą Izraelu w środku. Niestety nie był to wiec klimatyczny, gdzie takie hasło byłoby odpowiednie. Antysemicki ruch nie uszedł płazem autorce. Bardzo szybko udało się ustalić dane aktywistki.

Antysemicki ruch Norweżki
Antysemicki ruch Norweżki (Yacov Livne , X)

Jak podają źródła, kobieta odpowiedzialna za zamieszanie pochodzi z Norwegii. Marie Andersen jest studentką piątego roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Norweżka notorycznie udostępnia antysemickie materiały w mediach społecznościowych. Według internautów Andersen powinna zostać wydalona z uczelni.

Przemysław Czarnek winny antysemityzmu?

Przemysław Czarnkek przez kilka lat swojej działalności zraził do siebie masę osób. Minister Edukacji wprowadził niekorzystne zmiany do polskiego szkolnictwa. Janina Ochojska powołała się na jego osobę podczas wypowiedzi na temat kontrowersyjnego transparentu.

Antysemicki ruch Norweżki
Antysemicki ruch Norweżki (Canva)

Aktywistka humanitarna wyznała, że bardzo dotknęła ją treść plakatu. Ochojska nie może zrozumieć, że "dzisiaj, po Holocauście, po czystkach etnicznych w b. Jugosławii, w Rwandzie, w Iraku itd. jeszcze ktoś chce "czyścić" świat z jakiejkolwiek nacji". Działaczka opozycji sugeruje, że zawinił Minister Edukacji. Jak mówi aktywistka, w szkole Czarnka "nie ma miejsca na prawa każdego człowieka do życia".

trwa ładowanie posta...

Janinie Ochojskiej umknął fakt, że kontrowersyjna działaczka pochodzi z Norwegii. Ponadto ze względu na swój wiek, nie mogła doświadczyć edukacji za czasów Przemysława Czarnka. Kobieta jednak szybko się zreflektowała i nakreśliła wyraźniej, że główną sentencją jej wypowiedzi był sprzeciw nawoływaniu do ludobójstwa. Działaczka w odpowiedzi na jeden z komentarzy pyta o powody braku reakcji ze strony warszawiaków. Aktywista zaznacza także, że nie popiera ani działań Izraelu w Gazie, ani działań Hamasu.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
JarlArtsGard,zgłoś
Breavik w spódnicy,uwaga na tą kobietę,a na koniec spytam meczety na ziemi Odyna nie przeszkadzają...
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się