Młodzież Wszechpolska kontra Rafał Trzaskowski

"Strefa wolna od chrześcijan". Młodzież Wszechpolska kontra Trzaskowski

Źródło zdjęć: © Piętka Mieszko, X - Młodzież Wszechpolska / AKPA, X
Natalia Witulska,
05.07.2024 10:00

W czwartek 4 lipca na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na portalu X pojawił się wpis. Członkowie organizacji udali się pod Urząd Miasta Warszawa. Na bramie budynku powiesili baner z napisem: "strefa wolna od chrześcijan". Jest to odpowiedź na budzące kontrowersje rozporządzenie, które podpisał Rafał Trzaskowski.

Młodzież Wszechpolska to polska organizacja młodzieżowa o charakterze prawicowym, konserwatywnym, nacjonalistycznym oraz eurosceptycznym. Na oficjalnej stronie związku czytamy, że jest on "ideowym spadkobiercą najlepszych tradycji Obozu Narodowego, przede wszystkim myśli politycznej Romana Dmowskiego oraz innych twórców idei narodowej". Należący do Młodzieży Wszechpolskiej działacze uważają również, że najważniejsza jest służba Bogu, później ojczyźnie.

W połowie maja 2024 r. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał rozporządzenie, które wzbudziło ogromne kontrowersje. Polityk Platformy Obywatelskiej zdecydował, że ze ścian stołecznego Urzędu Miasta znikną wszelkiego rodzaju symbole religijne. Nie zobaczymy więc w budynku żadnych krzyży. Dodatkowo Rafał Trzaskowski nakazał uszanowanie wszystkich odwiedzających placówkę oraz ich zaimki. To ruch na rzecz społeczności LGBT. Decyzja nie spodobała się konserwatywnym grupom.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Młodzież Wszechpolska kontra Rafał Trzaskowski

Decyzja Rafała Trzaskowskiego o usunięciu krzyży z Urzędu Miasta bardzo nie spodobała się Konfederacji, Prawu i Sprawiedliwości oraz Młodzieży Wszechpolskiej. Należący do narodowej organizacji działacze udali się pod miejsce pracy prezydenta Warszawy i przeprowadzili happening. Na bramie placówki powiesili baner z napisem "strefa wolna od chrześcijan". Nawiązali w ten sposób do akcji aktywisty Barta Staszewskiego, który w formie protestu przeciwko dyskryminującym uchwałom rozwieszał ulotki o "strefach wolnych od LGBT".

"Niedawno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w imię ideologicznych interesów podpisał rozporządzenie, w którym zakazał wieszania krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych. Do podobnych absurdów dochodzi również w krajach, gdzie władza jest w rękach liberalno-lewicowych 'elit'. W Wielkiej Brytanii pod klinikami aborcyjnymi wprowadzono 'zakazy modlitw', również brytyjskie szkoły zaczyna dotyczyć taki zakaz" - czytamy na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na platformie X.

trwa ładowanie posta...

"Walka z religią chrześcijańską i nienawiść do wszystkiego, co z wiarą jest związane, jest spowodowana tym, że katolicyzm stanowi istotne zagrożenie dla dekadenckich i amoralnych 'wartości' które propaguje liberalna lewica. Silna tożsamość chrześcijańska oraz tradycja jest fundamentem, na którym opiera się nasza cywilizacja i który hamuje rozwój liberalizmu obyczajowego" - czytamy dalej w poście.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 874
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 182
  • emoji smutek - liczba głosów: 21
  • emoji złość - liczba głosów: 76
  • emoji kupka - liczba głosów: 966
Kloszard,zgłoś
Może by tak strefy wolne od wszystkich sekt
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ruda,zgłoś
Panie Rafale ma Pan mój głos
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się
MAREK,zgłoś
Tak Panie Trzaskowski trzymać..... . I jestem pewien że za rok zostanie Pan prezydentem.....
Odpowiedz
2Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 1024
Komentarze (1024)
Powrót