Greenpeace przeciwko gazoportowi

Sprzeciw Greenpeace. Chodzi o pływający gazoport w Gdańsku

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
09.11.2023 15:30

Greenpeace wzywa do sprzeciwów. Organizacja nie zgadza się na inwestycję w terminal pływający FSRU w Zatoce Gdańskiej.

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która działa na rzecz ochrony środowiska. Posiada 55 lokalnych biur w różnych krajach oraz siedzibę główną w Amsterdamie. Jej działacze koncentrują się głównie na problemach takich jak: zmiana klimatu, wylesienie, przełowienie czy wielorybnictwo komercyjne.

Greenpeace przeciwko gazoportowi

Organizacja Greenpeace nie zgadza się na utworzenie terminalu pływającego FSRU w Zatoce Gdańskiej w ramach prowadzonych konsultacji społecznych. Jej działacze stworzyli specjalną stronę internetową, na której można zostawić podpis pod petycją. Jak czytamy na polon.pl, według argumentów aktywistów budowa ma być realizowana na obszarze Natura 2000, który jest ściśle chronionym miejscem przyrody.

Dodatkowo specjaliści podkreślają, że gaz nie powinien być wykorzystany w procesie transformacji energetycznej. Jest on bowiem niewiele mniej ekologiczny od węgla, od którego Polska powoli planuje odchodzić.

"Trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy terminala gazowego w Zatoce Gdańskiej, która będzie mieć negatywny wpływ na klimat i na żyjące w okolicy zwierzęta. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, by zatrzymać realizację tego szkodliwego projektu" - czytamy na X Greenpeace Polska.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Pływający terminal FSRU ma być drugim miejscem odbioru gazu skroplonego po stacjonarnym w Świnoujściu. Dzięki tej inwestycji możliwe stanie się odebranie od 6 do nawet 12 mld m sześciennych gazu. Jak donosi portal polon.pl, inwestycja jest konieczna ze względu na prognozowany wzrost użycia gazu w naszym kraju.

Źródło: polon.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0