"Spider-Man: Poprzez multiwersum" zbanowany. Wszystko przez drobiazg
Kolejny film zbanowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską. Wszystko przez drobiazg w "Spider-Man: Poprzez multiwersum", którego większość pewnie nie zauważyła.
Na początku czerwca w kinach pojawił się "Spider-Man: Poprzez multiwersum". To kolejna odsłona przygód Milesa Moralesa, czyli czarnoskórego Człowieka Pająka. Film został dobrze przyjęty przez krytyków, niestety nie wszyscy będą mogli go zobaczyć.
Podobne
- Zwiastun "Spider-Man: Poprzez multiwersum". Wspiera osoby transpłciowe?
- "Buzz Astral" Pixara zbanowany. Wszystko przez pocałunek
- Transpłciowa postać w filmie o Spider-Manie? Fani mają dowody
- Duchowny przeklina film "Barbie". Czemu prosi Boga o interwencję?
- Maja Staśko łączy siły z Marią Sadowską. Powstanie film o Pandora Gate
Jak informują zagraniczne portale, "Spider-Man: Poprzez multiwersum" został zbanowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Fani podejrzewają, że winny jest jeden drobiazg w filmie, który mógł umknąć wielu osobom.
"Spider-Man: Poprzez multiwersum" zbanowany
Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej mieli zobaczyć "Spider-Man: Poprzez multiwersum" 22 czerwca. Niestety, nie będą mieli takiej możliwości, bo jeszcze przed premierą film został wycofany z kin.
Jak podaje portal Esquire, "Spider-Man: Poprzez multiwersum" ma nie spełniać wymagań dotyczących cenzury. Informację miało potwierdzić Vox Cinema, czyli firma zajmująca się dystrybucją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej.
Fani na Reddicie podejrzewają, że "Spider-Man: Poprzez multiwersum" został zbanowany przez jeden drobny szczegół tzn. plakat "Protect Trans Kids". Wielu widzów spekuluje, że nawiązań do osób transpłciowych w filmie jest więcej, a powodem ma być tożsamość płciowa Gwen.
Koniec kina na Bliskim Wschodzie?
To nie pierwszy raz, gdy filmy zawierające wątki LGBTQ+ są banowane w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Ostatnio wydarzyło się to w przypadku produkcji "Doktor Strange w multiwersum obłędu", w której na ekranie Benedictowi Cumberbatchowi towarzyszy queerowa nastolatka. "Buzz Astral" również został zakazany w Arabii Saudyjskiej - tym razem winny był pocałunek między dwiema kobietami.
Biorąc pod uwagę fakt, że twórcy coraz częściej w filmach poruszają wątki związane ze społecznością LGBTQ+, kina na Bliskim Wschodzie wkrótce chyba całkowicie przestaną wyświetlać produkcje z Zachodu. Jeśli przeszkadza im nawet ledwo widoczny plakat, to co dopiero mówić o głównych bohaterach czy bohaterkach LGBTQ+.
Warto dodać, że w niektórych krajach arabskich nieheteronormatywne związki są nielegalne, a pokazywanie ich uważane jest za propagowanie niepożądanych zachowań. W Arabii Saudyjskiej osoby LGBTQ+ są surowo represjonowane i karane. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich homoseksualizm jest nielegalny. Kodeksu karny Dubaju przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności za homoseksualny stosunek seksualny. W pozostałych miastach tego państwa oraz Arabii Saudyjskiej grozi za niego śmierć.
Źródło: Esquire, Wikipedia
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos