Transpłciowa postać w "Spider-Man: Poprzez multiwersum"

Transpłciowa postać w filmie o Spider-Manie? Fani mają dowody

Źródło zdjęć: © Spider-Man: Poprzez multiwersum
Anna RusakAnna Rusak,07.06.2023 15:04

Czy Gwen ze "Spider-Man: Poprzez multiwersum" jest osobą transpłciową? Fani mają dowody na to, że filmowa Spider-Women może należeć do społeczności LGBTQ+.

W piątek 2 czerwca premierę miał film "Spider-Man: Poprzez multiwersum". To kontynuacja przygód czarnoskórego Człowieka Pająka, czyli Milesa Moralesa. Razem z Gwen Stacy i innymi Spider-Manami ma ochronić wszechświat przez kolejnym zagrożeniem.

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" zbiera naprawdę pozytywne recenzję. Fani jednak nie mogą przestać dyskutować o jednym z wątków w serialu. Czy Gwen Stacy jest osobą transpłciową?

Gwen Stacy osobą transpłciową?

Gdy pojawił się zwiastun "Spider-Man: Poprzez multiwersum", uważni widzowie wychwycili, że na ścianie w pokoju Gwen znajduje się plakat "Protect Trans Kids", czym oczywiście byli zachwyceni. Teraz okazuje się, że takich transpłciowych tropów w filmie jest więcej.

trwa ładowanie posta...

Fani wychwycili jednak jeszcze ważniejsze symbole. Zwracają uwagę na to, że we wszystkich scenach, w których pojawia się Gwen na ekranie, dominują kolory: niebieski, różowy i biały, czyli barwy z transpłciowej flagi.

Do tego, gdy w jednej z ważniejszych scen - uwaga będzie drobny spoiler - Stacy ujawnia swojemu ojcu policjantowi, że ukrywa przed nim tożsamość Spider-Woman, transpłciowe barwy są jeszcze wyraźniejsze. Fani uważają, że w ten sposób "Spider-Man: Poprzez multiwersum" chciał oddać proces coming outu.

trwa ładowanie posta...

Będzie film o transpłciowej Spider-Women?

Fani są zachwyceni tym, jak "Spider-Man: Poprzez multiwersum" przez postać Gwen symbolicznie pokazuje to, z czym zmagają się osoby transpłciowe. Zwracają też uwagę na to, że tylko policjant, który ma transpłciowe dziecko, może w taki sposób wspierać tę społeczność - ojciec Stacy nosi przypinkę z biało-różowo-niebieską flagą na mundurze.

"Transpłciowi (a nawet cis) fani mają pełne prawo powiedzieć, że Gwen Stacy jest trans, nawet jeśli filmy nigdy nie powiedzą tego wprost. Nie można zaprzeczyć, że było to sugerowane. Jeśli ona może sprawić, że ktoś poczuje się w filmie reprezentowany, to kim jesteś, by mówić, że się mylą?" - argumentuje Gwen.

Kto wie, może w kolejnej części Spider-Mana twórcy w jeszcze bardziej oczywisty i odważny sposób zarysują transpłciowość w tej historii. Wiemy też, że pracują nad filmem Spider-Women, więc może to w tej produkcji historia Gwen zostanie przedstawiona w bardziej dogłębny sposób?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Pinknews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 19
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
Raczej to Peter mógł być. To jest dosłownie kolorystyka z komiksu w tych scenach. Komiks miał taką paletę barw. Kostium to samo Po za tym jej ojciec miał taką opsesje na punkcie śmierci petera
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
LGBleeeFuj,zgłoś
Ło matko, nawet do bajek wrzucają te choroby psychiczne i sugerując że to normalne. Dlaczego w bajce nie może być ukazana normalna dziewczyna, tylko jakaś chora psychicznie laska której się coś wydaje i sama nie wie kim jest. Żenada.
Odpowiedz
8Zgadzam się12Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)