Sławomir Mentzen sprzeciwia się zmianie definicji gwałtu

Sławomir Mentzen kolejny raz zawodzi kobiety [OPINIA]

Źródło zdjęć: © Twitter: SlawomirMentzen / Twitter: SlawomirMentzen, canva
Weronika Paliczka,
12.09.2023 11:00

Nowy dzień, kolejny polityk Konfederacji zawodzi oczekiwania wybranej grupy społecznej. Tym razem przemówił Sławomir Mentzen. Przewodniczący Konfederacji sprzeciwił się propozycji zmiany przepisów dotyczących gwałtu.

Oberwało się już mniejszościom narodowym, społeczności LGBTQ+, teraz czas na kobiety. Sławomir Mentzen sprzeciwił się propozycji Lewicy dotyczącej zmiany przepisów prawnych w kontekście gwałtu.

Lewica zaproponowała zmianę definicji gwałtu. Obecnie według Kodeksu karnego do gwałtu dochodzi, jeśli do stosunku seksualnego zmuszono ofiarę "przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem". W nowej propozycji Lewicy gwałt odbędzie się, jeśli przed stosunkiem nie została wyrażona świadoma i dobrowolna zgoda przez inną osobę.

Sławomir Mentzen broni biednych gwałcicieli

We wpisie na portalu X (Twitter) Sławomir Mentzen buntuje się przeciwko pomysłowi Lewicy. Jak napisał przewodniczący Konfederacji: "Lewica zaproponowała brak domniemania niewinności w sprawach o gwałt. Mężczyzna musiałby udowodnić swoją niewinność. Ciekawe jak? To jest prosta droga do złamania życia tysiącom mężczyzn. Czyste barbarzyństwo, na które nie ma miejsca w cywilizowanym systemie prawnym."

Wygląda na to, że oprócz pomysłu na nierozerwalne małżeństwo, które zatrzymywałoby ofiary przemocy domowej w klatce, Mentzen planuje także bronić gwałcicieli. Sławomir Mentzen nie tylko proponuje rozwiązanie, które uniemożliwiłoby ucieczkę z przemocowego związku, ale też próbuje bronić potencjalnych gwałcicieli.

Należy wspomnieć także o tym, że Mentzen popełnił błąd logiczny w swoim wpisie. Lewica nie proponuje usunięcia domniemania niewinności. Takie rozwiązanie byłoby niezgodne z Konstytucją. Zmiana miałaby dotyczyć redefinicji pojęcia gwałtu, która uchroniłaby ofiary reagujące odrealnieniem, czyli nie próbujące krzyczeć czy walczyć z oprawcą. Dzięki nowym przepisom ofiary nie będą musiały udowadniać, że broniły się, wzywały pomoc czy próbowały odepchnąć atakującego.

Złe kobiety oskarżają niewinnych mężczyzn

Pozostaje także kwestia, którą fani Mentzena uwypuklili w komentarzach. Konfederaci udowadniają, że ich zdaniem złe kobiety oskarżają o gwałt nawet bez stosunków seksualnych, więc głównym planem Lewicy jest zniszczenie życia pokrzywdzonym mężczyznom. Konfederaci zapominają, że gwałt jest dla kobiet traumatyczny, a sam proces trwa wiele lat. Mało która "zła kobieta" chciałaby przejść przez to dobrowolnie. Przypomnijmy też, że w Polsce kultura gwałtu ma się wyjątkowo dobrze, a winą zazwyczaj obarczamy kobiety.

Gdy w mediach pojawia się informacja o kolejnej ofierze gwałtu, padają pytania: w co była ubrana, czy była pijana, jaki miała makijaż, czy przemieszczała się sama w nocy. Dziwnym trafem, nie pytamy gwałciciela czy był pijany, w co się ubrał w tamten dzień, a w końcu: dlaczego skrzywdził. Szukamy winy w ofiarach, nie w katach. Mentzen swoim podejściem jedynie nakręca myślenie mężczyzn, którzy uważają, że ofiary same były sobie winne.

Czas na przypomnienie dla Sławomira Mentzena i wszystkich, którym nowy projekt Lewicy się nie podoba: nie chcesz mieć problemów prawnych wynikających z bycia gwałcicielem, nie gwałć. Seks bez zgody to gwałt.

trwa ładowanie posta...

Polska jest rajem dla gwałcicieli

Polski system sprawiedliwości ma problem z ochroną ofiar gwałtów. Procesy ciągną się czasem przez wiele lat, narażając ofiary na wieloletnią ekspozycję na traumy oraz spotkania z oprawcą.

Dla porównania: w Irlandii za gwałt można otrzymać karę dożywotniego pozbawienia wolności, w stanie Pensylwania - do 40 lat więzienia, we Francji natomiast kary wahają się od 15 do 20 lat pozbawienia wolności.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 124
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 93
  • emoji smutek - liczba głosów: 57
  • emoji złość - liczba głosów: 141
  • emoji kupka - liczba głosów: 464
i tyle,zgłoś
"Kobieta nie będzie musiała udowadniać, że broniły się, wzywały pomocy". Tłumacząc na polski: to facet będzie musiał udowodnić, że kobieta, która nie prostestuje, nie została zgwałcona.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Wszedzie nagonka na Mentzena bo sie go boi wladza a sprzedajne media pisza co im gora przykazuje. Kto mysli ten widzi co sie dzieje
Odpowiedz
8Zgadzam się9Nie zgadzam się
Zbyszek,zgłoś
Słabym chłopcom imponują udający samców alfa.
Odpowiedz
6Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 586
Komentarze (586)
Powrót