Sławomir Mentzen o Barbarze Nowackiej na X

Barbara Nowacka chce edukacji seksualnej dla chłopców. Mentzen nie wierzy, że to zapobiegnie gwałtom

Źródło zdjęć: © Instagram - Sławomir Mentzen, Wojtalewicz Jarosław / AKPA, Instagram
Natalia Witulska,
16.05.2024 17:00

W czwartek 16 maja Sławomir Mentzen udostępnił wpis w mediach społecznościowych. Na platformie X nawiązał do słów wypowiedzianych przez ministrę edukacji Barbarę Nowacką. Wyśmiał pomysł tłumaczenia młodym chłopcom, że napaść seksualna jest czymś złym.

Od środy 15 do czwartku 16 maja w Poznaniu odbywa się kongres Impact'24. To jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas trwania wydarzenia rozmawia się na najbardziej palące kwestie społeczne oraz dzieli się pomysłami na to, w jaki sposób poprawić poziom życia ludzi. Nie brakuje również dyskusji o innowacjach technologicznych. W wydarzeniu bierze udział ponad sześć tysięcy osób.

Podczas kongresu Impact'24 głos zabrała aktualna ministra edukacji Barbara Nowacka. W swoim wystąpieniu nawiązała do bezpieczeństwa kobiet na ulicach europejskich miast. Według przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej najważniejsza jest edukacja młodych chłopców oraz tłumaczenie im, dlaczego napaść na tle seksualnym jest czymś złym. Jej słowa nie spodobały się politykowi Konfederacji Sławomirowi Mentzenowi.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Sławomir Mentzen komentuje słowa Barbary Nowackiej

W czwartek 16 maja w mediach społecznościowych Sławomira Mentzena pojawił się nowy wpis. Poseł na Sejm z Konfederacji odniósł się do słów Barbary Nowackiej na platformie X. Skomentował pomysł ministry edukacji dotyczący edukowania najmłodszych obywateli Europy o przemocy seksualnej i jej skutkach. Polityczka Koalicji Obywatelskiej chciałaby, aby wszystkie kobiety czuły się bezpiecznie, gdziekolwiek będą przebywać.

We wpisie Sławomira Mentzena nie zabrakło oczywiście nawiązania do przyjętego przez Komisję Europejską paktu migracyjnego. Polityk Konfederacji wprost zasugerował, że w Europie za wszystkie gwałty oraz napaści seksualne odpowiedzialni są jedynie mężczyźni z Afryki oraz Azji. Poseł ewidentnie zapomniał o wszystkich przestępstwach dokonywanych przez białych mężczyzn.

"Barbara Nowacka na #Impact24 domaga się tego, żeby ulice i parki były bezpieczne dla kobiet, żeby nie bały się wieczorem wychodzić z domu. Już myślałem, że chce to osiągnąć poprzez zatrzymanie imigracji z Afryki i Azji. Ale nie. Receptą jest uczenie chłopców, że nie wolno gwałcić" - napisał Sławomir Mentzen na platformie X.

trwa ładowanie posta...

Komentarze pod wpisem Sławomira Mentzena

Pod wpisem Sławomira Mentzena większość komentarzy jest negatywnych. Internauci zastanawiają się, czy polityk Konfederacji uważa, że edukacja dotycząca napaści seksualnej jest czymś złym. Pytają posła, czy naprawdę wierzy, że rozmowa z młodymi chłopakami o gwałcie nie jest pomysłem na rozwiązaniem problemu.

Komentarze pod wpisem Sławomira Mentzena
Komentarze pod wpisem Sławomira Mentzena (Internauci , X)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0