Skandal w podstawówce

Skandal w podstawówce. Ksiądz straszył dziewczynki gwałtem

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
24.11.2023 14:00

Do oburzających sytuacji dochodziło w szkole podstawowej w Gorlicach (woj. małopolskie). Ksiądz na lekcjach religii rzucał w uczniów kredami oraz gąbkami, a dziewczynki straszył gwałtem i poronieniem.

Wulgaryzmy podczas lekcji, rzucanie w uczniów kredą czy gąbkami oraz straszenie małych dziewczynek - takich zachowań dopuszczał się ksiądz w podstawówce w Gorlicach. Sprawę do dyrekcji zgłosił jeden z rodziców. Historię skandalicznego zachowania księdza nagłośniła "Gazeta Krakowska".

Ksiądz mówi, że w Halloween gwałcone są dziewczynki

Katecheta pracujący w szkole podstawowej został zgłoszony do dyrekcji placówki. Duchowny na prowadzonych lekcjach religii regularnie przeklinał oraz stosował przemoc w stosunku do dzieci. Rzucał w nich kredami i gąbkami, unosił głos oraz często krzyczał na uczniów.

Rodziców najbardziej oburzyły jednak słowa księdza dotyczące Halloween. Twierdził, że jeśli ktoś obchodzi amerykańskie święto, to bez wątpienia trafi do piekła i przeżyje diabelską zemstę. Straszył małe dziewczynki, że podczas zbierania cukierków najczęściej dochodzi do gwałtów, więc nie należy tego robić. Żeby tego było mało, ksiądz regularnie opowiadał dzieciakom o poronieniach, które mają być karą skierowaną do dziewcząt.

Skandaliczne słowa księdza w podstawówce
Skandaliczne słowa księdza w podstawówce (Canva)

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Efektem skandalicznych zachowań księdza jest przesłana do dyrekcji placówki skarga jednego z rodziców. "Gazeta Krakowska" informuje, że jej treść nie została na razie udostępniona. Wiadomo jednak, że słowa wypowiadane przez duchownego skutkowały również wypisywaniem dzieci z lekcji religii.

- Zobowiązywaliśmy dyrektora podległej nam placówki do pilnego podjęcia działań w celu wyjaśnienia tego niedopuszczanego naszym zdaniem zachowania katechety - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Wojciech Zapłata, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Jak czytamy w "Gazecie Krakowskiej", szkoła i ratusz są zdeterminowane, by problem zniknął bez zamiatania go pod dywan.

Źródło: Gazeta Krakowska

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Patriota.,zgłoś
Ksiądz zapomniał dodać, że te gwałty to na plebaniach i w zachrystiach. Pamiętajcie dzieci: nie bierzemy cukierków od księdza. To może się złe skończyć.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
boris,zgłoś
katechetow przenisc do salek przykoscielnych bo szkola jest dla NAUCZYCIELI a nie zdemoralzowanej mafi
Odpowiedz
11Zgadzam się0Nie zgadzam się
Andrzej.,zgłoś
No to są teraz sposoby kleryków na dzieci. Jeszcze nie dociera do ludzi, że kk i katoliccy księża i zakonnice to jest religia i mafia od szatana. Niedługo całkiem upadnie ta religia wraz z innymi fałszywymi religiami świata.
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się