Pokazał owłosioną klatkę piersiową. Wywołał burzę w sieci
Na portalu X pojawił się kontrowersyjny post związany z męskim owłosieniem. Aktywista Krzysztof Wroński stanął w obronie mężczyzn.
Body shaming jest zjawiskiem głęboko zakorzenionym w naszej kulturze. Coraz więcej osób próbuje z nim walczyć i edukować społeczeństwo. Niektórzy jednak nie widzą problemu. Body shaming polega na wytykaniu wad i wyśmiewaniu drugiej osoby ze względu na to, jak wygląda. Może to powodować różnego rodzaju zaburzenia i brak samoakceptacji u osoby poniżanej. Wydawać by się mogło, że najczęściej ofiarami uszczypliwych komentarzy padają kobiety oraz osoby plus size. Warto jednak pamiętać o tym, że każda osoba może ulec formie hejtu.
Podobne
- Gimper o włosach na rękach: "większość facetów odrzucają niezadbane kobiety"
- Maria Skłodowska-Curie przewraca się w grobie. W tle awantura o podpaski
- Studentka pokazała strój na uczelnię. Internauci są w szoku
- Najjjka o tym, czy kobiety mogą przeklinać. Włożyła kij w mrowisko
- Konrad Berkowicz wyzywa dziecko? Powód jest szokujący
Body shaming to nie opinia
9 stycznia na portalu X pojawił się wpis, który wywołał oburzenie. Jeden z użytkowników platformy opublikował zdjęcie mężczyzny z bujnym owłosieniem na klatce piersiowej. Chcąc obrazić jego wygląd, ukrył się pod przykrywką wyrażania własnej opinii. Podpisał fotografię: "Niepopularna opinia: to nie jest atrakcyjne".
Działacz Lewicy Krzysztof Wroński skomentował obraźliwy wpis. Stanął w obronie mężczyzn, a także wszystkich innych owłosionych osób. Wygłosił statement: "Unpopular opinion: odwal się od ciała innych". Napisał, że ciało każdej osoby, niezależnie od płci, może być pokryte włosami. Body shaming nazwał obrzydliwym zjawiskiem.
Internauci nie pozostali obojętni na słowa Wrońskiego. Jeden z użytkowników komentuje: "Chyba pierwszy raz się z Panem zgadzam. Niech każdy wygląda jak chce. Inna sprawą jest gust, ale o tym się nie dyskutuje". Nie brakuje też nieprzychylnych komentarzy: "Krzysiu, ale przyznaj, że jest to obrzydliwe i nie chciałbyś żeby Twój chłopak takie coś hodował. No są jakieś granice", "unpopular opinion: jak wrzucasz zdjęcia do neta to licz się z komentarzami, także tymi nieprzychylnymi, mamy wolność słowa".
Popularne
- Amsterdam zaprasza na rave na autostradzie. 9 godzin mocnego techno
- Podejrzany o zabójstwo tiktokerki wrócił na miejsce zbrodni. Zostawił przerażający list
- Maskotki Minecraft do kupienia w Biedronce. Ile kosztują?
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Łzy i drżący głos. PashaBiceps stracił czworonożnego przyjaciela
- Ile przetrwałbyś na platformie bez lajków? Daj się wciągnąć w fediwersum
- Uzależnił się od smartfona. Straszne, co stało się z jego głową
- Fit Lovers strollowali swoich fanów. "Rozstanie" to akcja promocyjna?
- ChatGPT zamiast lekarza? Ekspert o nowym trendzie wśród Polaków [WYWIAD]