TVP bodyshaming

Body shaming w programie TVP "Zacznij od nowa": "Ula nie widzi w sobie mankamentów - ja widzę bardzo dużo"

Źródło zdjęć: © Instagram, chownski
Anna RusakAnna Rusak,25.03.2022 17:00

Zamiast pewności siebie program "Zacznij od nowa" zafundował jej porcję body shamingu. Dlaczego stacja pozwoliła na takie okropne komentarze?

Rok temu pisaliśmy o śniadaniówkach, które wciąż próbują "naprawiać" kobiece ciała, doszukując się w nich jakiś "niedoskonałości". Tymczasem mamy 2022 rok, a w TVP można spokojnie body shamingować uczestniczki programu.

Mowa tu o emitowanym od jakiegoś czasu w Telewizji Polskiej programie "Zacznij od nowa". Jak to zwykle w przypadku takich programów bywa, uczestniczki, które się do niego zgłaszają, mają problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu.

Body shaming w "Zacznij od nowa"

Z tego względu decydują się na udział w show, które ma "odmienić ich życie" i sprawić, że w końcu uwierzą w siebie. Szkoda tylko, że Ula w "Zacznij od nowa" zamiast tego dostała okropny pakiet najgorszego wydania body shamingu.

bodyshaming TVP
bodyshaming TVP (Instagram, chowanski)

Kobieta pojawiła się w szesnastym odcinku programu. Prowadzące "Zacznij od nowa", czyli Kalina Ben Sira i Aleksandra Kostka, zaprowadziły ją do miejsca, w którym Ula miała im się zaprezentować w samej bieliźnie.

Co usłyszała uczestniczka? Zamiast analizy sylwetki dostała kilka niepotrzebnych i zawstydzających uwag. Prowadzące miały problem z tym, że uczestniczka "nie widzi w sobie mankamentów". One za to dostrzegały ich całkiem sporo.

Czym są te "mankamenty"?

Kalina Ben Sira stwierdziła, że Ula jest otyła i nie ma talii. Wiecie, najgorsze jest jednak to, że gdyby wyszła na plażę, to to wszystko, co tak ładnie ukrywa pod bielizną, wyszłoby na jaw!

No i proszę, chyba sesja zdjęciowa troszkę mankamentów wyłowiła więcej, niż powiedziała Ula...


No Ula nie widzi w sobie mankamentów - ja widzę bardzo dużo. Pierwsza rzecz - jest otyła. I to nie jest minus trzy, tylko plus dziesięć! Talii nie ma w ogóle! Jest brzuch, który bardzo ładnie ukryty jest w bieliźnie, ale umówmy się - wyjdzie na plażę i wyjdzie cała naga prawda.

bodyshaming TVP
bodyshaming TVP (Instagram, chowanski)

Naprawdę, no nie rozumiem, jak kobiety, które nie wpisują się w chory kanon i nie są super szczupłe, mogą się pokazywać na plaży! Powinny chodzić przecież całkowicie zakryte i wstydzić się tego, jak wyglądają.

Oczywiście tak dosadne słowa nie padają w programie, ale nie zmienia to faktu, że swoimi uwagami prowadzące po prostu zawstydzały uczestniczkę, co mogło negatywnie wpłynąć na jej samoocenę. Kto pozwolił im na robienie takich uwag?

"Zacznij od nowa" w TVP2 i TVP VOD. Program dla tych, którzy nie boją się marzyć!

Przecież powinny raczej wspierać kobietę, a nie przykładać się do negatywnego i szkodliwego oceniania przez wagę. Nie przyszło im też chyba do głowy, że w ten sposób mogą pogłębiać kobiety kobiet, które "Zacznij od nowa" oglądają?

Będzie sprawa w KRRiT?

Cała sprawę nagłośnił Adam Chowański. Stylista zachęcił też do składania skargi do KRRiT. Jeśli wy też nie zgadzacie się z takim traktowaniem uczestniczek, to możecie pójść jego śladem. Body shaming to przemoc. Szkoda tylko, że nie do wszystkich to jeszcze dotarło.

bodyshaming TVP
bodyshaming TVP (Instagram, chowanski)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 37
  • emoji kupka - liczba głosów: 7