Ordo Iuris uderza w youtubera  Karola Modzelewskiego

Ordo Iuris uderza w youtubera. Ten nie zamierza się poddać

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,21.08.2023 11:00

Youtuber Karol Modzelewski poinformował na swoim kanale, że otrzymał pismo przedsądowe od Ordo Iuris. Organizacja domaga się usunięcia filmu, który ma naruszać jej dobro osobiste, przeprosin oraz pieniężnego zadośćuczynienia.

Karol Modzelewski to znany youtuber prowadzący format "Newsy Bez Wirusa" i serię "Po co to komu". Na początku czerwca opublikował on film zatytułowany "Nowiutki romans w Ordo Iuris". Po prawie trzech miesiącach twórca otrzymał wezwanie przedsądowe do usunięcia materiału od organizacji Ordo Iuris - o czym poinformował w jednym z najnowszych nagrań.

Ordo Iuris wyzywa mnie na solo | NEWSY BEZ WIRUSA | Karol Modzelewski

Spieszę poinformować, iż dostałem przedsądowe wezwanie o usunięcie materiału od… Ordo Iuris!

- obwieszcza w "Newsach Bez Wirusa" Karol Modzelewski.

- Normalnie takie wezwanie zajmuje stronę, ale ich prawnicy rozpisali się na dziewiętnaście stron. Zarzucają mi tam wiele rzeczy, m.in. to, że przez odcinek zatytułowany "Nowiutki romans w Ordo Iuris" mają problem z pozyskiwaniem środków i że - uwaga - przedstawiam ich w złym świetle, plus inne zarzuty, których jest sporo. [...] Przykładowo zarzucają mi naruszenie dóbr osobistych polegające na przypisaniu fundacji szeregu postulatów i inicjatyw, których organizacja ta nigdy nie głosiła ani nie działała na ich rzecz, tj. karanie kobiet dokonujących aborcji więzieniem - powiedział twórca w nagraniu.

Youtuber odpowiada na wezwanie Ordo Iuris

Modzelewski w odpowiedzi wskazał, że na stronie Ordo Iuris "wisi artykuł dosłownie zatytułowany 'Poradnik dla prokuratorów w sprawie ściągania aborcji farmakologicznej'".

- Nie da się bardziej dosłownie odpowiedzieć na własny zarzut, niż to, jak sami to zrobiliście. Czy ktoś w ogóle u was czytał to pismo przed wysłaniem? - zastanawia się youtuber. - Zacznijcie czytać swoje publikacje, zanim zaczniecie formułować zarzuty - stwierdza.

Youtuber odniósł się też do kolejnego zarzutu dotyczącego rzekomego romansu w Ordo Iuris: - Twierdzicie, że Ewa Rowińska nie pełniła nigdy funkcji eksperckich, a Jacek W. Bartyzel nie był z wami związany. Nie ma sprawy, już wyprowadzam was z błędu i podsyłam link do filmu z obydwojgiem, w którym pani Rowińska wypowiada się tonem eksperckim, a obydwoje przedstawiają się, mówiąc, że są z waszej uczelni - dodał youtuber.

Nowiutki romans w Ordo Iuris :) | NEWSY BEZ WIRUSA #146 | Karol Modzelewski

Ordo Iuris chce uciszyć youtubera

Ordo Iuris w wezwaniu przedsądowym domaga się od Karola Modzelewskiego:

  • usunięcia filmu o romansie z serwisu Facebook i YouTube,
  • wpłacenia 10 tys. zł na konto Ordo Iuris i 20 tys. zł na fundację Gajusz
  • oraz umieszczenia przeprosin i sprostowania na platformach Facebook i YouTube.

Youtuber w swojej odpowiedzi na żądania Ordo Iuris zapewnił, że opublikuje wspomniany materiał również na Instagramie i TikToku: - Tak, aby każdy dowiedział się, kim jesteście, a nie jaki wizerunek chcecie stworzyć - wyjaśnił Modzelewski.

Zażądał też od Ordo Iuris wpłacenia 60 tys. zł na wcześniej wybrany przez widzów program wsparcia leczenia in vitro. Dodatkowo youtuber domaga się umieszczenia na stronie głównej organizacji oświadczenia z przeprosinami dla Polek i Polaków za "wchodzenie z butami w ich życie".

Moja odpowiedź dla Ordo Iuris

Modzelewski podkreślił, że nie da się zastraszyć i nie ma zamiaru zastosować się do żądań Ordo Iuris. Dodał, że stworzy nowy segment w "Newsach bez wirusa", który będzie nazywał się "Patrzcie, jak w Ordo Iuris". Z kolei w sobotę opublikował kolejny film poświęcony wyłącznie Ordo Iuris.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 51
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
sprostowanie,zgłoś
Do tej pory pisano o Ordo Iuris jako o tych, o których nie wolno mówić, że są finansowani przez Kreml. Teraz trzeba będzie dodawać, że to ci, u których kwitnie pozamałżeński seks i romanse.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
gosc,zgłoś
Gościu znany z lewicowych opryskliwych komentarzy podszytym niby dobrodusznym żartem, ale wystarczy dodać komentarz pod jego filmem zarzucając mu kłamstwo i merytorycznie uzasadniając, to wyrzuca z kanału. Niby ma prawo, niech robi co chce, tylko po co to cenzura z jego strony?
Odpowiedz
3Zgadzam się8Nie zgadzam się
Jacek,zgłoś
Ile tu lewicowej finezji ha ha ha A wszystko po to, by pokazać pogardę, żadnych argumentów, nic merytorycznego - czysta złośliwość… Czy to są te słynne wartości europejskie???
Odpowiedz
3Zgadzam się14Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 14