Jacek Władysław Bartyzel zmuszał dziecko do lekcji religii

Miał zmuszać dziecko do lekcji religii. Konfederata przegrał z byłą żoną

Źródło zdjęć: © East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,01.06.2023 16:45

Sylwia Bartyzel, była żona polityka Konfederacji Jacka Władysława Bartyzela, wygrała z nim proces o przymuszanie dziecka do chodzenia na lekcję religii. Do przewinień członka Nowej Nadziei rzekomo należy też doliczyć zdradzanie kobiety.

Publiczne szkoły powinny być miejscem, w którym promowana jest neutralność światopoglądowa. Nauczanie konkretnej religii w szkole może prowadzić do nieodpowiedniego wpływu na uczniów, szczególnie jeśli lekcje są prowadzone w sposób wykluczający lub promujący jedną wiarę kosztem innych.

Problemem mogą okazać się też sami katecheci. Do dziś pamiętam lekcję religii w podstawówce poprzedzającą święta Bożego Narodzenia. Podczas zajęć całą klasą mieliśmy podzielić się opłatkiem z nauczycielką. Niestety ta nie miała o nas najlepszej opinii. Kilka dni przed wigilią stwierdziła, że jesteśmy "dziećmi szatana" i odmówiła przełamania się z nami opłatkiem.

Konfederata zmuszał dziecko do lekcji religii

Tymczasem zdaniem Jacka Władysława Bartyzela rodzice najwyraźniej powinni zmuszać swoje pociechy do chodzenia na religię. Konfederata według jego byłej żony Sylwii Bartyzel miał przymuszać ich dziecko właśnie do lekcji religii. Sprawa trafiła do sądu, a 31 maja poznaliśmy jej rozwiązanie.

"Wygrałam z Jackiem Bartyzelem, moim byłym mężem, politykiem Konfederacji proces o przymuszanie dziecka na chodzenie na religię" - poinformowała na Twitterze Sylwia Bartyzel. Wygląda więc na to, że sąd uznał polityka Konfederacji za winnego wspomnianych przewinień. Nie wiadomo, czy wyrok jest prawomocny.

trwa ładowanie posta...

Na tym jednak jego niecne uczynki się nie kończą. "Jacek Bartyzel zdradzał mnie i zniszczył małżeństwo, teraz udaje katolika" - dodała kobieta. W odpowiedzi do jednego z komentarzy wyjaśniła, że jej były mąż miał romans z "Ewą Rowińską, mężatką katoliczką, znanego katolickiego publicysty Tomasza Rowińskiego".

trwa ładowanie posta...

Jacek Bartyzel i jego rzekoma kochanka Ewa Rowińska należą do Ordo Iuris. Polityk Nowej Nadziei pełni w instytucji funkcję szefa działu PR uczelni Collegium Intermarium.

trwa ładowanie posta...

Bartyzel odniósł się do całego zamieszania. "W sprawie szkalujących mnie tweetów mojej byłej żony zwróciłem się do kancelarii prawnej o podjęcie odpowiednich do sytuacji kroków prawnych. Proszę mnie nie prosić o publiczne roztrząsanie zawartych w tych tweetach treści" - napisał na Twitterze.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
krokodyl,zgłoś
Ordo Iuris i wszystko jasne. Sami "święci" obrońcy moralności, ale WYŁĄCZNIE CZYJEŚ. Rzymski katolicyzm to największy biznes w dziejach Ziemi.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się