Ordo Iuris finansowane przez Rosję? Prezes Instytutu zaprzecza

Ordo Iuris finansowane przez Rosję? Organizacja gęsto się tłumaczy

Źródło zdjęć: © Ordo Iuris
Maja Kozłowska,
15.10.2023 17:00

Na stronie Ordo Iuris znalazło się prawie 30 tys. adresów e-mailowych, połączonych z numerami kont bankowych. Znajdują się tam m.in. adresy rządowe oraz rosyjskie domeny internetowe.

Ultrakatolicka organizacja Ordo Iuris nieintencjonalnie ujawniła bazę danych, która była dostępna na ich stronie internetowej. Instytut jest znany z propagowania skrajnie konserwatywnych poglądów, opowiada się za całkowitym zakazem aborcji, szczuje na społeczność LGBT i sprzeciwia się wprowadzeniu edukacji seksualnej do szkół. Ordo Iuris stoi również za stworzeniem "latarnika wyborczego", sympatyzującego z jedną partią.

Aktywista Bart Staszewski poinformował na X (Twitterze), że w bazie danych podpisanych jako "donors", co naturalnie można utożsamić z darczyńcami, znajdują się osoby, których adresy e-mailowe są zarejestrowane w rosyjskiej domenie internetowej.

Przypominamy, że Ordo Iuris niegdyś pozwało Martę Lempart za nazwanie organizacji "opłacalnymi przez Kreml fundamentalistami".

trwa ładowanie posta...

Prezes Ordo Iuris wygłosił oświadczenie

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski wypowiedział się na temat wycieku danych rzekomych darczyńców. Oznajmił, że osoby postronne otrzymały "nieautoryzowany dostęp do części danych wysyłkowych newslettera".

trwa ładowanie posta...

Prezes Ordo Iuris dodał również, że tylko 25 adresów e-mailowych spośród tych, które wyciekły, pochodzą z rosyjskiej domeny internetowej. Podkreśla również, że posiadają polskie nazwy użytkowników. Jerzy Kwaśniewski stanowczo zaprzecza przyjmowania darowizn z Rosji.

trwa ładowanie posta...

Źródło: donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2