O. Rydzyk krytykuje Przemysława Czarnka

O. Rydzyk krytykuje Czarnka: "PiS nam nic nie daje"

Źródło zdjęć: © AKPA, czarnek.pl
Maja Kozłowska,
07.09.2023 17:16

O. Rydzyk na antenie Radia Maryja zachęcał do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Stwierdził również, że jest rozczarowany ministrem Czarnkiem.

W audycji "Rozmowy niedokończone" w Radiu Maryja gościli przedstawiciele rządu, w tym Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. O. Rydzyk zadzwonił do programu, aby udzielić poparcia dla władzy, choć jego narracja nie opływała wyłącznie w superlatywy.

Duchowny apelował, aby w październiku wyborcy wybrali jak najlepszych i żeby myśleli o ojczyźnie, ponieważ jest to obowiązek katolika. Dodał, że w razie wątpliwości, Polacy powinni zastanawiać się, co na ich miejscu uczyniłby Jezus, co zrobiłby Jan Paweł II. Ciekawy przykład z tym Jezusem, który przecież nauczał, aby miłować bliźnich - działania niektórych przedstawicieli PiS czy szerzej - rządowej telewizji - raczej nie są przykładem dobroci ani miłosierdzia.

O. Rydzyk dodał, że wie, na kogo zagłosuje i że nie będzie to zaskoczeniem. Zastrzegł, że na pewno nie będą to "małe partyjki, które podskakują". Przypominamy, że w Polsce obowiązuje wielopartyjność - nie musimy ograniczać się do dwóch czy do jednej (na całe szczęście) partii politycznej. Duchowny wzbudził jednak kontrowersje, mówiąc na antenie, że "do ludzi z PiS" też ma zastrzeżenia.

O. Rydzyk rozczarowany Czarnkiem. Wciąż nie ma decyzji MEiN

Rydzyk na antenie przekazał również, że ani on, ani Radio Maryja, ani telewizja Trwam nie dostają absolutnie niczego od rządu. "Przeciwko nam oni kłamią nie z tej ziemi" - stwierdził, równocześnie nazywając wolne media "nie polskimi, a polskojęzycznymi".

Na dobitkę wyraźnie podkreślił swoje rozczarowanie ministrem Czarnkiem. Duchownemu nie podoba się długi czas oczekiwania na decyzję ministerstwa edukacji i nauki w sprawie otworzenia kierunku lekarskiego na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której jest założycielem.

- Ileż to roboty? (...) Każdy niech robi to, co do niego należy, każdy urząd. (...) Miesiącami procedury. Bzdury takie. Także mówię publicznie - jestem rozczarowany tym - perorował o. Rydzyk.

Otwieranie kierunków lekarskich na uczelniach, które dotąd z medycyną nie miały nic wspólnego, krytykuje samorząd lekarski. Specjaliści zastanawiają się, jak o. Rydzyk zapewni właściwą infrastrukturę i kadrę do prowadzenia zajęć klinicznych i przedklinicznych.

Źródło: rp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
POLACY,zgłoś
O. Rydzyk...niech sie zajmie swoim powolaniem a nie POLTYKA !
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się