Tadeusz Rydzyk grzmi w wywiadzie

O. Rydzyk grzmi: "ujadanie na Radio Maryja jest niesprawiedliwe"

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Tadeusz Rydzyk / Wikipedia
Natalia Witulska,
07.12.2023 14:15

W środę 6 grudnia o. Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu portalowi wpolityce.pl. Wypowiedział się o nowej większości sejmowej oraz Radiu Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk słynie z sympatii, jaką darzył odchodzący rząd Zjednoczonej Prawicy. Za ich rządów mógł liczyć na ogromne dotacje do swojej działalności, tymczasem szykująca się do przejęcia władzy opozycja zapowiada represje wobec Radia Maryja. Duchowny skomentował zarówno nową większość sejmową, jak i jej podejście do jego religijnych mediów.

O. Tadeusz Rydzyk grzmi w prawicowych mediach

Michał Karnowski w rozmowie z o. Tadeuszem Rydzykiem zasugerował, że tworząca się nowa większość w Sejmie zagraża wolności. Zapytał duchownego, czy społeczeństwo będzie mogło liczyć na Radio Maryja. Kapłan od razu zarzucił części demokratycznej opozycji manipulację oraz branie udziału w teatrzyku.

- To, co dokonało się ostatnio w Polsce, to moja opinia, subiektywna, to jest wynik wielkiej manipulacji. I myślę, że to nie były jednostki, które grały w tym teatrze manipulacji, to byli ludzie zorganizowani, przeszkoleni, finansowani, będący częścią wielkiej struktury, wielkiej, jak to nazywam, międzynarodówki. To są ci, którzy Polski nienawidzą, zwłaszcza takiej, która ma wiarę w sercu, jest wierna tradycji humanistycznej, szanuje swoich bohaterów i świętych - powiedział Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk odniósł się również do krytyki skierowanej wobec Jana Pawła II. Powiedział wprost, że jest to "międzynarodowy i skoordynowany atak". Według duchownego osoby, które wyrażają się negatywnie o polskim papieżu, chcieli zniszczyć go za życia, ale im się nie udało, więc próbują zrobić to po śmierci. Użył nawet mocnego i zdecydowanie przesadzonego stwierdzenia o "mordowaniu człowieka".

- Próba odebrania godności, dobrego imienia, kłamliwe przypisywanie niegodnych czynów, to jest przecież pośmiertne mordowanie człowieka. Tymi metodami próbują zmanipulować zwłaszcza młodzież, która nie pamięta tamtych lat, tego wielkiego dobra, którego Polacy doświadczyli od papieża - powiedział duchowny.

Tadeusz Rydzyk grzmi w wywiadzie
Tadeusz Rydzyk grzmi w wywiadzie (YouTube - Radio Maryja , YouTube)

O. Tadeusz Rydzyk prosi o datki na Radio Maryja

Dziennikarz portalu wpolityce.pl spytał Tadeusza Rydzyka o podejście nowego rządu do Radia Maryja. Michał Karnowski obawia się o represje wobec mediów kapłana z Torunia. Duchowny zwrócił się z informacją do części zjednoczonej opozycji.

- To ujadanie na Radio Maryja jest bardzo niesprawiedliwe, nieoparte na faktach czy merytorycznej rozmowie. W ogóle atak za dobro to jest coś najgorszego, do czego nas doprowadzili. Wiedzą, że jesteśmy jako naród emocjonalni i to wykorzystują - powiedział Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk grzmi w wywiadzie
Tadeusz Rydzyk grzmi w wywiadzie (YouTube - Wirtualna Polska , Youtube)

O. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla wpolityce.pl powiedział też, że potrzeby jego mediów są naprawdę duże. Według kapłana Radio Maryja ledwo daje radę się utrzymywać. Redemptorysta z Torunia nie mógł się powstrzymać i poprosił o datki od wszystkich osób, które przeczytają lub wysłuchają rozmowę.

- Jesteśmy zalani potworną manipulacją. Tamte media są jak Goliat, mają nieprzebrane zasoby finansowe, są po zęby uzbrojone. W tym kontekście Radio Maryja to jest coś maleńkiego. Z trudem to utrzymujemy i każdego, kto słucha, ogląda, prosimy o wsparcie, o cegiełkę na to wspólne dzieło - powiedział o. Rydzyk.

Źródło: wpolityce.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 28
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Nigdy nie .,zgłoś
Sluchalem nie slucham i nie mam zamiaru sluchac . Wystarczy ze slysze to co miwia i jaki poziom intelektualny reprezentuja ci ktorzy sa " wielbicielami " redemptorysty z Torunia . Z nimi nie ma zadej rozmowy procz tylko jednego . Mozna jesc codziennie suchy chleb i pic czysta wode . Ale wydaje mi sie ze zycie daje troche wiecej przyjemnosci niz ciagle jedno i to samo .
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
marcin g,zgłoś
nie czekaj! apostazja uwalnia od zabobonów, życie staje się prostsze i weselsze! pytasz jak to jest niewierzyć? a Ty wierzysz w Zeusa, Tora, Peruna? no to dokładnie jest tak samo, po prostu nie wierzysz w jednego z tysiąca bogów więcej
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Niech zlodziej odda kase na Onkologie ktora dostal .teraz to portkamu czesue ze juz niedadza i niedac za co.panstwo Kler uczymuje od kiedy. Komuno wroc dobrali by sie za Klerykow itd.
Odpowiedz
16Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 9