San Kocoń tematem "Wiadomości" TVP

TVP szydzi z aktywiszcza. Bierze przykład z Oskara Szafarowicza

Źródło zdjęć: © Facebook - Miłość nie wyklucza, Instagram
Maja Kozłowska,
07.09.2023 14:45

W TVP odkryto odmianę języka polskiego przez przypadki. Telewizja publiczna w najnowszym wydaniu "Wiadomości" drwi z niebinarnej osoby.

Walka konserwatystów językowych z teraźniejszością jest niemal niekończącym się odcinkiem sitcomu. "Zwalczanie zaimków", stanowcze opowiadanie się przeciwko feminatywom - bo o ile nauczycielka czy pielęgniarka to formy akceptowalne, tak kierowczyni lub architektka wywołują już gęsią skórkę - buczenie na angielskie zapożyczenia... Dzisiejsze czasy zdecydowanie nie są łatwe dla purystów. Zwracanie się do kogoś preferowanym imieniem czy konkretnymi zaimkami potrafi zaboleć.

Szczególne emocje budzi po prawej stronie istnienie osób niebinarnych, czyli takich, których tożsamość płciowa nie jest cały czas wyłącznie męska lub wyłącznie żeńska. Osoby niebinarne mogą identyfikować się w różny sposób i używać różnych zaimków. Często decydują się na te neutralne językowo, przypisane do 3 os. l. poj. - ono/jeno. Język polski nie jest tak przystosowany do neutratywów jak język angielski, aczkolwiek umożliwia ich poprawną (zgodną z zasadami gramatyki) odmianę.

Ostatnio wielkie poruszenie wśród sympatyków prawicy na Twitterze wywołało aktywiszcze klimatyczne i LGBT San Kocoń. Członkiszcze partii Zielonych ogłosiło swój start w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Na działacze społecznościowe posypały się gromy - m.in. ze strony Oskara Szafarowicza, który w niewybredny sposób uderzył w jeno. Do grona prześmiewców Kocoń dołączyło również TVP.

Aktywiszcze klimatyczne dostało minutę w "Wiadomościach" TVP

Temat kandydatury aktywiszcza z list KO podchwyciło TVP. Działacze pojawiło się w "Wiadomościach", a do wypowiedzi w roli eksperta zaproszono prof. Henryka Domańskiego, który bardzo często wypowiada się w rządowej telewizji na tematy powiązane z socjologią.

Po publikacji materiału na San Kocoń spadła masa nieuzasadnionego hejtu. TVP wyemitowała drwiący materiał o członkiszczu Zielonych z powodu jeno identyfikacji i używania niestandardowych w języku polskim zaimków. Ruchy telewizji publicznej podchodzą pod szczucie i nakręcanie nienawiści wobec osób niebinarnych i transpłciowych. A to wszystko z podatków obywateli.

San Kocoń po wcześniejszej przeprawie z Oskarem Szafarowiczem zdawało się nie stracić hartu ducha. Trzymamy kciuki, że i po zderzeniu się z propagandą TVP będzie dalej działać i robić swoje.

TVP drwi z osoby aktywistycznej
TVP drwi z osoby aktywistycznej (Facebook - Miłość nie wyklucza)

Źródło: Miłość nie wyklucza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 183
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 103
Siajkiewic,zgłoś
Kolejne ,,AnnoGrodzkie"?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
siajkiewic,zgłoś
Mężczyzną i Kobietą stworzył ich... A co nad to od Złego pochodzi.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Hmmmm,zgłoś
Ludzie zawsze się z wariatów śmiali... A czemu to członkiszcze się nie leczy, tylko obnosi ze swoimi problemami psychicznymi?
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 97