Nowe podejście do studentów. Uczelnia rezygnuje z ocen
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wprowadziła znaczące zmiany. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2023/2024 uczelnia zrezygnowała z wystawiania ocen. Wszystko dla dobra studentów.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zmienia podejście do studenta. Władze uczelni zdecydowały, że w roku akademickim 2023/2024 zrezygnują z wystawiania ocen. Zamiast tego młode osoby będą zbierać punkty na ośmiu różnych, obowiązkowych drogach aktywności dydaktycznej.
Podobne
- Słona cena za przecieki z matury z matematyki. Wstyd i upokorzenie
- "Matura nie jest trudna". Co uczniowie czują przed egzaminem?
- Od dwóch lat nie byłam w szkole. Jak poszła mi matura? [OPINIA]
- Uniwersytet Śląski bez Wydziału Teologicznego? "Trwa katolicka indoktrynacja"
- Bunt maturzystów. Napisali manifest do nauczycieli szkoły
Uczelnia rezygnuje z wystawiania ocen
Podczas inauguracji roku akademickiego 2023/2024 rektor WSPiA prof. Jerzy Posłuszny podkreślił, że uczelni zależy, aby studenci uczyli się dla wiedzy, a nie dla oceny. Ważniejsze jest zdobycie umiejętności oraz kompetencji, niż otrzymanie piątki czy czwórki z egzaminu.
- Nasz system ma uczyć odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, zwiększać poczucie wartości studenta i satysfakcję z osiąganych sukcesów. Pozwoli także na bieżący monitoring postępów oraz zwiększy tzw. kompetencje i inteligencję emocjonalną młodzieży. Zmieniamy także wymagania względem nauczycieli akademickich, którzy muszą być mentorami i przewodnikami studentów, a nie tylko belframi, którzy na koniec przeprowadzają egzamin - powiedział prof. Posłuszny.
Rektor WSPiA powiedział również, że wykładowca powinien być dla studenta mentorem oraz przewodnikiem, a nie osobą jedynie wymagającą najlepszych stopni. Właśnie dlatego uczelnia wypróbuje nowatorskie podejście do edukacji wyższej. Władze WSPiA twierdzą, że rezygnacja z ocen jest zdrowszym podejściem do młodych ludzi rozpoczynających dorosłe życie.
- W najważniejszych przedmiotach determinujących wykształcenie młodego człowieka rezygnujemy z ocen na rzecz zbierania punktów na ośmiu różnych, obowiązkowych drogach aktywności dydaktycznej. Student ma wyraźnie zaznaczoną metę, do której dąży, systematycznie pracując na swój sukces. Wykładowcy mają być mentorami i przewodnikami studentów, a nie tylko belframi, którzy na koniec przeprowadzają egzamin - powiedział rektor WSPiA.
Źródło: Wyborcza
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"