trendy
Twitter zapomniał chronić prawa autorskie. Ludzie wrzucają całe filmy
mem z Magdą Gessler

Wykładowca na grupce – krótki poradnik podszywania się pod studenta

Źródło zdjęć: © AKPA
Anna RusakAnna Rusak,21.01.2021 22:05

Sesja tuż-tuż, dlatego na studenckich konwersacjach i grupkach zaczęli pojawiać się nowi członkowie. Jeśli chcecie zdać egzaminy bez przypału, powinniście na nich uważać.

bGxACtKb

Tak, tak sesja już wkrótce, więc co poniektórzy zaczęli się martwić, czy wszystko przebiegnie legalnie i zgodnie z planem. W końcu skoro egzaminy odbędą się online, to na pewno wszyscy studenci zamierzają ściągać. Przynajmniej tak chyba myślą wykładowcy_czynie, którzy_re posuwają się do naprawdę zaskakujących kroków.

Nowy kolega/koleżanka w grupie studenckiej? A może ktoś z "wymiany" prosi Cię o zaakceptowanie wiadomości i dodanie do konwersacji, na której ze znajomymi wymieniacie się informacjami o zaliczeniach? Cóż, najprawdopodobniej nie jest to żadna "Zogna Bagcy" mieszkająca w Osace, a Wasz wykładowca_czyni.

trwa ładowanie posta...

Ich strategia jest następująca – zakładają fake konto na portalu społecznościowym, po czym proszą o dodanie do grupy lub konwersacji, na której studenci i studentki wymieniają się informacjami dotyczącymi testów. Często oferują w zamian jakieś notatki, a nawet obiecują, że wyślą zdjęcia pytań z odpowiedziami. By było "bardziej wiarygodnie", twierdzą też, że są na Erasmusie.

bGxACtKd

Żeby ustrzec się przed takim nieproszonym gościem, trzeba być czujnym. Najlepiej wejść na konto tej "nowej osoby" i sprawdzić, jak długo je posiada i kogo ma w znajomych. Jeśli profil istnieje od wczoraj, a w znajomych są tylko osoby z wydziału, to odpowiedź macie jasną. Dla pewności można zrobić też szybki teścik:

trwa ładowanie posta...

Choć sytuacja jest dość zabawna, to trzeba przyznać, że w zasadzie jest też trochę przykra i żałosna. W końcu studenci nie mają pięciu lat i studiują nie po to, by zdawać egzaminy i "odhaczać" rok, ale po to, żeby się czegoś dowiedzieć – przynajmniej w tym idealistycznym założeniu.

trwa ładowanie posta...

Poza tym metody stosowane przez wykładowców są naprawdę odrobinę... żenujące? Szczególnie gdy oferują jakieś korzyści za dodanie do grupy lub zachęcają studentów do donosicielstwa, bo i takie sytuacje już się zdarzały:

trwa ładowanie posta...

Lepsza ocena za donos na kolegę lub koleżankę to na pewno nie jest wyjście z sytuacji. Może prowadzący powinni się zastanowić, czy ich sposób prowadzenia zajęć jest na tyle ciekawy, by studentom chciało się uczyć do zaliczenia? Może też, zamiast marnować czas, zrobiliby coś nowego?

trwa ładowanie posta...

Prawda jest taka, że część zajęć na studiach to czyste zapychacze, które są tylko po to, by wypełnić plan odpowiednią liczbę godzin. Inną kwestią jest też to, że ten kto ściąga na egzaminie online, pewnie też ściągałby na tym samym teście w sali. Czy teraz jest łatwiej? Może i tak. Z pewnością, po dzisiejszym dniu, jest też zabawniej.

bGxACtKf

Dlatego na sam koniec zostawiamy Was z kilkoma, naszym zdaniem, zabawnymi obrazkami, co by ten przedsesyjny czas był choć odrobinę lepszy. A, i jeszcze ważna sprawa – nikogo oczywiście nie zachęcamy do ściągania!

Uniwersytet de papel

trwa ładowanie posta...

Myśleli nad tym chyba całą noc

trwa ładowanie posta...

I tacy są właśnie sprytni

trwa ładowanie posta...

Każdy wykładowca widocznie musi przejść fazę Najmana

trwa ładowanie posta...
Sętorek Angelika vibez.pl
Sętorek Angelika vibez.pl
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę