Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak gwiazdy filmów dla dorosłych?

Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak aktorki filmów dla dorosłych?

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
19.06.2024 08:00

Nowe badania wskazują, że coraz więcej osób z pokolenia Z ma kompleksy związane ze strefami intymnymi. Z tego powodu masa kobiet decyduje się skorzystać z medycyny estetycznej. Dlaczego operacje sromu stają się coraz popularniejsze?

Coraz więcej młodych osób decyduje się na korzystanie z usług chirurgii plastycznej oraz estetycznej. Brak akceptacji własnego ciała i chęć dążenia do perfekcji bywają bardzo zgubne. W dobie internetu, mediów społecznościowych oraz wyidealizowanych ciał niezwykle trudno jest nie porównywać się do innych. Niestety mocny retusz zdjęć funkcjonuje już na poziomie dziennym. Idealna skóra, włosy, ciało. Nierealistyczny obraz prezentowany w sieci ma bezapelacyjny wpływ na przedstawicieli pokolenia Z.

Gen Z chcą wyglądać jak aktorki filmów dla dorosłych?

Nie tylko portale społecznościowe wpływają na poczucie własnej wartości. Równie sporą, jak nie większą kontrolę nad młodymi umysłami mają filmy erotyczne. Wyidealizowany obraz aktorek spędza sen z oczu niejednej osobie. Libby Payne - instagramerka tworząca kontent promujący ideę body positive - w komentarzu dla zagranicznego portalu New York Post słusznie zauważyła:

"Chociaż istnieje świetne p*rno, które może zwiększyć pewność siebie i przyjemność, wciąż jest wiele rzeczy, które mogą być szkodliwe. Nierealistyczne standardy ciała prezentowane zarówno w p*rno, jak i w reklamach w mediach społecznościowych mogą powodować u młodych ludzi obawy, że ich własny srom nie wygląda prawidłowo lub jest zniekształcony".

Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak gwiazdy filmów dla dorosłych?
Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak gwiazdy filmów dla dorosłych? (Canva)

Wzrost popularności operacji plastycznych sromu

W wielu miejscach na świecie tematy dotyczące ludzkiej seksualności w dalszym ciągu są niestety pomijane. Masa młodych osób boryka się z ogromnymi kompleksami. Przez brak odpowiedniej edukacji często nie mają świadomości, że książkowy wygląd miejsc intymnych nie istnieje. Z tego powodu coraz więcej kobiet zastanawia się nad poddaniem zabiegom "poprawiającym" wygląd sromu.

Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak gwiazdy filmów dla dorosłych?
Nowa obsesja Gen Z. Chcą wyglądać jak gwiazdy filmów dla dorosłych? (Canva)

W raporcie "The Real Bodies: Understanding and Celebrating Labia Diversity" przebadano 1030 dziewcząt, kobiet i osób różnej płci w wieku od 18 do 50 lat. Każdemu z badanych zadano pytania dotyczące podejścia do wyglądu miejsc intymnych. Wyniki sondy okazały się być szokujące. Prawie jedna czwarta respondentów w wieku od 18 do 24 lat stwierdziła, że ​​czuje się zaniepokojona, nieszczęśliwa lub zawstydzona wyglądem swoich warg sromowych, a aż 35 proc. stwierdziło, że kojarzy je z negatywnymi słowami, takimi jak "dziwne", "obrzydliwe" lub " brzydke".

Źródło: New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Dla zdrowia,zgłoś
Skasować internet!!!!!!!!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się