s

Nie potrzebuje wody, by żyć. Poznaj unikatowe zwierzę

Źródło zdjęć: © Instagram - Pubity / Instagram
Natalia Witulska,
12.04.2024 13:15

Gerenuk długoszyi bez wątpienia jest zwierzęciem zachwycającym. Urocza antylopa, która potrafi stać na dwóch łapach może się podobać i wywoływać uśmiech na twarzy tych, którzy ją widzą. Okazuje się, że ma niesamowitą zdolność. Jest w stanie przeżyć bez picia wody.

Wydaje się, że na temat tego, czego potrzebujemy, aby żyć, wiemy wszystko. Woda jest konieczna, jeśli chcemy normalnie oraz zdrowo funkcjonować. Okazuje się jednak, że natura potrafi zaskoczyć każdego z nas. We wschodniej Afryce żyje bowiem zwierzę, gerenuk długoszyi, który postanowił podać w wątpliwość wszystko, co wiemy na temat picia wody. Ta konkretna antylopa nie potrzebuje jej, aby spokojnie i długo żyć.

W czwartek 11 kwietnia na profilu Pubity na Instagramie udostępniono post. Przedstawiono w nim niecodzienne, rzadko spotykane zwierzę, które bardzo spodobało się internautom. Na ten moment fotografie z gerenukiem długoszyim polubiono ponad 200 tys. razy. Wszyscy w komentarzach zachwycają się, jak cudownie uroczą antylopą jest zwierzę z niesamowicie długimi uszami. Co więcej, potrafi ona przeżyć całe życie bez wody.

Gerenuk długoszyi nie musi pić wody

Gerenuk długoszyi to gatunek antylopy z rodziny wołowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju gerenuk. Występuje we wschodniej Afryce, zamieszkuje półpustynie oraz busz. Zwierzę potrafi osiągnąć wagę od 28 kg do 52 kg. Długość jego ciała wynosi ok. 145 cm, długość ogona około 23 cm, a jego wysokość w kłębie wynosi między 80 cm a 105 cm. Gerenuk długoszyi charakteryzuje się smukłą budową ciała. Ma niesamowicie długą szyje, a także nogi, na których potrafi stanąć jak człowiek. Ułatwia mu to również specjalna budowa kręgosłupa.

Największa spina w Sabotażyście. Yoshi: Prawie się pobiliśmy z Dubielem

Gerenuk długoszyi nie potrzebuje wody, aby spokojnie oraz długo żyć. Okazuje się, że wystarcza mu znaleziony i przyswojony pokarm, a także płyny w nim zawarte. Jest to nietypowe oraz niesamowicie rzadkie. Sprawia, że ta konkretna antylopa staje się zwierzęciem unikatowym. Wydawać się bowiem mogło, że woda oraz nawadnianie jest czymś, bez czego nie można myśleć o przetrwaniu.

Zwierzę, które nie potrzebuje wody do picia
Zwierzę, które nie potrzebuje wody do picia (Instagram - Pubity , Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
I mam uwierzyc ze cialo jej nie zawiera wody? To ze nie musi pic nie oznacza ze nie potrzebuje, w jedzeniu pewne jest wystarczajaca ilosc
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się