Najjjka z taryfą ulgową. Ziobro wziął sprawy w swoje ręce
Natalia Ruś, w internecie działająca pod pseudonimem "Najjjka", uniknęła odpowiedzialności za znieważanie osób pochodzących z Ukrainy. W jej sprawie interweniował Zbigniew Ziobro.
Niedawno pisaliśmy, że Natalia Ruś 27 lipca wraz ze swoją matką Bernardettą stanie przed Sądem Rejonowym w Rybniku. Prokuratora postawiła im zarzuty rozpowszechniania treści nawołujących do nienawiści oraz znieważających ludzi z powodu ich narodowości.
Podobne
- Najjjka stanie przed sądem? Katoinfluencerka odpiera zarzuty
- Najjjka przegrała w sądzie. OMZRiK nie kłamał?
- Jaszczur w sądzie wpadł w szał. Ludwiczek własnym ciałem zatrzymał go przed atakiem
- Najjjka zgłoszona do prokuratury. W tle zachowanie Brauna
- PiS ma w garści Sławomira Mentzena? "Jestem szantażowany"
Już wtedy Najjjka zarzekała się, że do żadnego procesu nie dojdzie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zdementował wówczas jej oświadczenie.
Okazało się jednak, że postępowanie wobec Natalii Ruś faktycznie zostało umorzone. OMZRiK poinformował, że w sprawie katoinfluencerki interweniował Zbigniew Ziobro i jego asystent Dariusz Matecki.
Najjjka to druga Marika? Skrajna prawica ma chody u Prokuratora Generalnego
OMZRiK zawiadomił, że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro naciskał na Prokuraturę Rejonową Gliwice Wschód, która ostatecznie została zmuszona do wycofania z sądu aktu oskarżenia przeciwko Najjjce.
Sprawę karną Natalii Ruś i jej matki Bernardetty umorzono tuż przed jej rozpoczęciem.
To kolejna sytuacja w przeciągu kilku tygodni, w której Zbigniew Ziobro wstawia się za osobą reprezentującą skrajnie prawicowe poglądy. Wskutek jego wstawiennictwa z więzienia zwolniono skazaną za rozbój Marikę, a teraz, dzięki jego interwencji Najjjka nie odpowie za wygłaszanie krzywdzących opinii o osobach z Ukrainy.
OMZRiK zapowiada jednak, że to nie koniec. Działacze zamierzają doprowadzić do tego, aby Natalia Ruś poniosła konsekwencje za swoje czyny. Organizacja zbiera fundusze na złożenie prywatnego aktu oskarżenia, na który Zbigniew Ziobro nie będzie miał żadnego wpływu.
W temacie społeczeństwo
- Rząd Nepalu zakazał social mediów. Ludzie podpalili parlament, są ofiary śmiertelne
- W Tesli artysty znaleziono ciało. D4vd w listopadzie miał wystąpić w Polsce
- Ralph Kaminski potrzebował terapii przed podróżą do USA? "Musiałem pół roku na terapii pracować nad tym"
- Jakie lotniska w Polsce zwiększyły limit płynów? Lista wciąż rośnie
Popularne
- Dramatyczny gest Ostatniego Pokolenia. Aktywistka obnażyła piersi przed obrazem Rejtana
- McDonald's przywraca kultowe produkty. Klasyki wracają już wkrótce!
- Znamy ceny biletów na The Weeknd. Jest drogo, ale mogło być (?) drożej
- VIRAL Kebab On Tour - kultowy foodtruck zawita do Kielc oraz wróci do korzeni w Krakowie!
- Wygrał konkurs na najbardziej performatywnego mężczyznę w Warszawie. Nawet nie lubi matchy [WYWIAD]
- Szokujące słowa księdza. W małżeństwie "pod groźbą grzechu nie można odmówić współżycia"
- Wyrzuciła go z hotelu. Reakcja Karoliny z DRE$$CODE na piosenkę Eryka Moczko
- Zestaw Wednesday w McDonald's. Nie kupicie go w Polsce
- UFO przeleciało nad Raciborzem? Niektórzy mieszkańcy myśleli, że to znak z kosmosu