Zbigniew Ziobro interweniował w sprawie katoinfluencerki Najjjki

Najjjka z taryfą ulgową. Ziobro wziął sprawy w swoje ręce

Źródło zdjęć: © TikTok, Twitter
Maja Kozłowska,
27.07.2023 15:45

Natalia Ruś, w internecie działająca pod pseudonimem "Najjjka", uniknęła odpowiedzialności za znieważanie osób pochodzących z Ukrainy. W jej sprawie interweniował Zbigniew Ziobro.

Niedawno pisaliśmy, że Natalia Ruś 27 lipca wraz ze swoją matką Bernardettą stanie przed Sądem Rejonowym w Rybniku. Prokuratora postawiła im zarzuty rozpowszechniania treści nawołujących do nienawiści oraz znieważających ludzi z powodu ich narodowości.

Już wtedy Najjjka zarzekała się, że do żadnego procesu nie dojdzie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zdementował wówczas jej oświadczenie.

Okazało się jednak, że postępowanie wobec Natalii Ruś faktycznie zostało umorzone. OMZRiK poinformował, że w sprawie katoinfluencerki interweniował Zbigniew Ziobro i jego asystent Dariusz Matecki.

Najjjka to druga Marika? Skrajna prawica ma chody u Prokuratora Generalnego

OMZRiK zawiadomił, że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro naciskał na Prokuraturę Rejonową Gliwice Wschód, która ostatecznie została zmuszona do wycofania z sądu aktu oskarżenia przeciwko Najjjce.

Sprawę karną Natalii Ruś i jej matki Bernardetty umorzono tuż przed jej rozpoczęciem.

To kolejna sytuacja w przeciągu kilku tygodni, w której Zbigniew Ziobro wstawia się za osobą reprezentującą skrajnie prawicowe poglądy. Wskutek jego wstawiennictwa z więzienia zwolniono skazaną za rozbój Marikę, a teraz, dzięki jego interwencji Najjjka nie odpowie za wygłaszanie krzywdzących opinii o osobach z Ukrainy.

OMZRiK zapowiada jednak, że to nie koniec. Działacze zamierzają doprowadzić do tego, aby Natalia Ruś poniosła konsekwencje za swoje czyny. Organizacja zbiera fundusze na złożenie prywatnego aktu oskarżenia, na który Zbigniew Ziobro nie będzie miał żadnego wpływu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 19
  • emoji kupka - liczba głosów: 46
szurik,zgłoś
A to nie jest przypadkiem tak, że prokuratura może się włączyć w każdą sprawę? I tak doprowadzą do umorzenia.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Grhgf,zgłoś
Co do matki się nie wypowiadam, bo jej wpisów nie znam. Interwencje PG z pobudek czysto ideologicznych też uważam za złą i degradacyjną dla wymiaru sprawiedliwość, co mnie jako prawnika mierzi i kłuje mocno. Wypowiedzi tej Natalii Ruś jednak przeanalizowałem i tam rzeczywiście nie widzę żadnych podstaw do skazania.
Odpowiedz
13Zgadzam się20Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Geno,zgłoś
Może mu uchyliła?
Odpowiedz
20Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 16