Najjjka z problemami

Najjjka zgłoszona do prokuratury. W tle zachowanie Brauna

Źródło zdjęć: © YouTube - Najjjka / YouTube
Natalia Witulska,
16.12.2023 15:00

Natalia Ruś "Najjjka" po raz kolejny będzie mierzyła się z problemami. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że złożył powiadomienie o popełnieniu przez nią przestępstwa.

Natalia Ruś "Najjjka" to katoinfluencerka, youtuberka oraz tiktokerka. Utrzymuje, że w życiu kieruje się słowami z Pisma Świętego i samego Jezus Chrystusa. Niedawno otwarcie chwaliła zachowanie posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który gaśnicą zgasił w Sejmie świece chanukowe. OMZRiK zapowiedział, że po raz kolejny zgłosił influencerkę do prokuratury.

Najjjka zgłoszona do prokuratury

W sobotę 16 października Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował w mediach społecznościowych o krokach podjętych w sprawie Najjjki.

"Informujemy, że nasz Ośrodek złoży dzisiaj zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie Natalii Ruś pseudonim 'Najjjka, która publicznie pochwala czyn przestępczy Grzegorza Brauna i nawołuje do prześladowania Żydów przez pozbawienie ich praw podstawowych" - czytamy na Facebooku Ośrodka.

trwa ładowanie posta...

"W przeszłości ta sama kobieta atakowała już wielokrotnie inne osoby z powodu ich pochodzenia etnicznego i narodowości. W jej sprawie do Sądu Rejonowego w Rybniku trafił akt oskarżenia, na podstawie którego Natalia Ruś została skazana wyrokiem nakazowym, od którego się odwołała. Niestety, do procesu karnego nie doszło, bowiem prokuratura pod naciskiem Zbigniewa Ziobry wycofała akt oskarżenia" - czytamy dalej w mediach społecznościowych.

GRZEGORZ BRAUN Z GAŚNICĄ W SEJMIE - Zdanie Najki

Najjjka odpowiada na oskarżenia

Natalia Ruś "Najjjka" na Instagramie odwołała się do oskarżeń kierowanych w jej stronę. Influencerka nie dowierza w zachowanie ludzi pracujących w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Będę mieć sprawę o to, że dumnie bronię Polski? A kogo wy bronicie? Naszych, czy kogo? Tak kłamiecie, że to jest niepojęte" - napisała na Instagramie.

Najjjka kontra OMZRiK
Najjjka kontra OMZRiK (Instagram - Najjjka , Instagram)

"To już jest chora przesada co ten OMZRiK wyczynia. Od dwóch lat niszczy mi życie fałszywymi oskarżeniami. Nigdzie nie szkalowałam nikogo, akceptuję czyjeś poglądy, staję w obronie innych. Kolejny raz zmieniacie znaczenie moich słów? Widzę, że już oskarżacie mnie o coś, czego nie zrobiłam" - napisała Natalia na Instagramie.

Przypomnijmy, że Natalia powiedziała, że Grzegorz Braun dobrze zrobił, gasząc chanukowe świece, ponieważ Polska jest krajem katolików. Stwierdziła, że polski Sejm powinien być miejscem kultu jedynie religii katolickiej i tylko jej. Jeśli według Najjjki tak wygląda akceptowanie innych oraz ich wiar czy poglądów, to nie wiemy jak to skomentować.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7