Check out english version
społeczeństwo
Ile osób można obrazić w jednym wpisie? Przemysław Czarnek idzie na rekord
Polska Katolicka Nie Laicka oburzona Mystic Festivalem

Mystic Festival w Boże Ciało? Tak się nie godzi, tam grają sataniści

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, canva
Maja Kozłowska,
30.05.2023 12:30

Katolicy protestują przeciwko koncertom metalowych zespołów w Boże Ciało. Oddawanie czci Jezusowi nie powinno kolidować z bluźnieniem, wychwalaniem Lucyfera i seksualnych dewiacji.

Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. To polski festiwal z muzyką metalową we wszystkich jej odmianach. Podczas czterech dni imprezy przed fanami wystąpi ponad 90 zespołów w tym m.in. Behemot, Ghost, Testament czy Gojira.

Mystic Festival jest solą w oku religijnej organizacji Polska Katolicka Nie Laicka. Jej członkowie nazywają go "festiwalem szatana", twierdzą, że jest bluźnierczy i antykościelny. Wśród członków katolickiego stowarzyszenia rozprzestrzeniło się hasło "terror Mystic Festivalu".

Organizacji Polska Katolicka Nie Laicka szczególnie nie podoba się line-up festiwalu oraz jego data. Kto to widział, żeby metalowe zespoły mające na koncie darcie Biblii (Behemot) występowały przed publicznością w BOŻE CIAŁO? Skandal!

Organizacja "Polska katolicka nie laicka" protestuje przeciwko Mystic Festival
Organizacja "Polska katolicka nie laicka" protestuje przeciwko Mystic Festival (polska katolicka nie laicka)

NIE dla bluźnierstwa! Szczególnie w Boże Ciało!

"Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.

Organizacja Mystic Festival wpisuje się w wielką akcję dywersji ideologicznej, która prowadzona jest w Polsce od 1989 roku. Jej celem jest zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży" - pisze w petycji Polska Katolicka Nie Laicka.

Organizatorzy festiwalu zdradzają, że nie pierwszy raz mierzą się z protestującymi katolikami. Petycje wierzących nie zdziałały jak dotąd wiele.

Mystic Festival w Stoczni Gdańskiej
Mystic Festival w Stoczni Gdańskiej (Mystic Festival)

"Mamy prawo świętować dobrą muzykę"

Arkadiusz Hronowski, jeden z organizatorów festiwalu i twórca B90, skomentował protesty katolików w "Wyborczej":

"Polska nie jest całkowicie zagarnięta przez religię katolicką i nie widzę powodu, żeby całe społeczeństwo podporządkowywało się kościelnemu świętu. Póki co żyjemy w wolnym kraju i każdy może robić, co chce. Nie znam tej organizacji ani treści petycji. Jak każdy mają prawo protestować, ale my mamy prawo świętować dobrą muzykę. Jak mi coś się nie podoba, to nie biorę w tym udziału, ale nie wchodzę nikomu w drogę, nie przeszkadzam. Mystic Festival organizujemy dla naszych fanów, biorą w nim udział trzy pokolenia - powiedział Hronowski.

Źródło: "Wyborcza"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Aktywiści blokowali Maraton Warszawski. "Żadnego nowego gazu"