Ksiądz uderzył dziecko

Ksiądz zdzielił dziecko. Wszystko działo się podczas chrztu

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
23.01.2024 14:30

Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu. Nagranie z 2018 r. wróciło do internetu. Użytkownicy X linczują zachowanie duchownego.

Ksiądz powinien być dobry i świecić przykładem dla wiernych. Duchowni mają wiele ograniczeń i obowiązków, które akceptują w momencie dołączenia do parafii w roli prezbitera. Nie bez powodu uważa się, że tylko osoby z powołania powinni podejmować się sakralnego życia. Niestety niektórzy księża nadużywają swojej władzy, aby bezkarnie dopuszczać się niemoralnych czynów.

Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu

W czerwcu 2018 r. w internecie pojawił się filmik, na którym francuski ksiądz policzkuje dziecko podczas chrztu. Nagranie po czterech latach wróciło do sieci i na nowo wzbudziło kontrowersje wśród użytkowników mediów społecznościowych. Sprawcą ataku na małego chłopczyka był 89-letni Jacques Lacroix. Duchowny podczas ceremonii chrztu w kościele w Champeaux uderzył dziecko w twarz. Za swój czyn został zawieszony w prawie do udzielania sakramentów.

trwa ładowanie posta...

Na krótkim nagraniu z chrztu widać płaczącego i najwyraźniej przestraszonego malca. Ksiądz, który prowadził ceremonię, zaczął szarpać oraz chwytać za dziecko za twarz, a następnie spoliczkował je. Reakcja rodziców była natychmiastowa. Małżeństwo zabrało rozdrażnionego chłopca z rąk Jacquesa Lacroixa. Duchowny w wywiadzie dla francuskiego radia zapewniał, że chciał tylko uspokoić dziecko. Niedługo po incydencie ogłosił, że przechodzi na emeryturę: "Kończę teraz moją posługę, to był mój ostatni chrzest. Wszystko się skończyło".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0